Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Австралійський центр відстеження космічного простору компанії LeoLabs представив перші знімки російського космічного сміття

Російська Федерація, імовірно, 15 листопада випробувала протисупутникову ракету «Нудоль» з Плесецька, яка зруйнувала російський супутник «Космос-1408». Космічне командування США повідомило, що на орбіті супутника «Космос-1408» утворюється велика хмара уламків, до 1000 одиниць.

«LeoLabs стежить за ситуацією в режимі реального часу і починає виявляти та відстежувати поле сміття з кожним проходом уламків над своїми радарами», – сказав директор LeoLabs Australia Террі ван Харен. «Наш космічний радар у Коста-Ріки виявив до 100 нових об’єктів на висоті в межах 440-520 км».

Об’єкти будуть проходити над радарами 3-4 рази на день, і з кожним проходом кількість об’єктів, які відстежуються, буде зростати. Протягом наступних кількох тижнів буде точно визначена кількість та відстеження цього сміття, що забезпечить життєво важливий нагляд для безпечних дій у космосі.

Якщо це свідомий вчинок, то це дуже безвідповідальна дія з боку Російської Федерації.

Супутник «Космос 1408» розташовувався на висоті 480 км в центрі зони щільного трафіку на низькій навколоземній орбіті, і поле сміття представлятиме значний ризик на десятиліття вперед для всіх операторів, включаючи Міжнародну космічну станцію, яка розташована на висоті 420 км, та угруповання Starlink на висоті 540 км.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України