Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Астронавти місії Crew-2 успішно повернулись на Землю

8 листопада астронавти спільної місії NASA та SpaceX Crew-2 безпечно приводнились у Мексиканській затоці біля узбережжя Флориди на борту космічного корабля Crew Dragon Endeavour, завершивши другу довготривалу комерційну пілотовану місію агентства на Міжнародну космічну станцію. Місія встановила рекорд найдовшого космічного польоту американського космічного корабля з екіпажом. Міжнародний екіпаж із чотирьох осіб провів на орбіті 199 днів, перевищивши 168 днів місії NASA SpaceX Crew-1 на початку цього року.

Астронавти NASA Шейн Кімбро і Меган МакАртур, астронавт Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) Акіхіко Хошіде і астронавт Європейського космічного агентства (ЄКА) Том Песке повернулися на Землю о 22:33 EST. Екіпажі рятівних кораблів SpaceX забезпечили евакуацію космічного корабля і астронавтів.

Під час спуску один з чотирьох основних парашутів корабля Crew Dragon розкрився не відразу, але це не вплинуло на безпеку посадки. Представник NASA повідомив, що агентство розгляне цю проблему до майбутнього запуску місії Crew-3.

Компанія SpaceX має три космічних корабля Crew Dragon, кожен з яких можна використовувати щонайменше п’ять разів.

Новий корабель Crew Dragon, Endurance, перебуває на стартовому майданчику в Космічному центрі Кеннеді і чекає відправлення місії Crew-3 на МКС. Запуск, запланований на 31 жовтня, був відкладений через погоду та незначні медичні проблеми з одним із членів екіпажу. NASA і SpaceX сподіваються запустити його 9 листопада, і на даний момент погода на 80 % сприятлива.

На даний час на МКС залишились астронавт NASA Марк Ванде Хей і двоє російських космонавтів Антон Шкаплеров і Петро Дубров. Вони повернуться на Землю на російському космічному кораблі «Союз».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України