Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Аргентина підписала «Угоди Артеміди»

Аргентина підписала ініційовані США «Угоди Артеміди», в яких визначаються найкращі практики дослідження космосу, ставши частиною нещодавнього різкого збільшення кількості країн, які приєдналися до угод.

Даніель Філмус, міністр науки, технологій та інновацій Аргентини, підписав «Угоди Артеміди» на церемонії 27 липня в Каса Росада, офісі президента Аргентини в Буенос-Айресі. На церемонії підписання були присутні президент Аргентини Альберто Фернандес та адміністратор NASA Білл Нельсон.

«Оскільки цього року Сполучені Штати та Аргентина відзначають двохсотліття встановлення дипломатичних відносин, ми знаємо, що наше партнерство в наступному столітті поглиблюватиметься за рахунок відкриттів, зроблених разом у космосі, – заявив Білл Нельсон. – Разом з нашими колегами, які підписали «Угоди Артеміди», Сполучені Штати та Аргентина встановлюють стандарт дослідження та використання космосу у ХХІ столітті. Коли ми будемо досліджувати разом, ми досліджуватимемо мирно, безпечно і прозоро».

В угодах, укладених у 2020 році, окреслено найкращі практики та норми поведінки у галузі космічної діяльності на основі Договору про космос та інших угод. Вони поширюються на додаткові теми, такі як обмін науковими даними та використання космічних ресурсів.

«Ми переконані, що «Угоди Артеміди» є внеском у розвиток космічної діяльності з мирними цілями на глобальному рівні і що вони посилять міжнародне співробітництво з Аргентиною», – заявив Даніель Філмус.

Аргентина стала 28-ю країною, яка підписала угоди, і п’ятою за останні три місяці. У травні документ підписали Чехія та Іспанія, у червні – Еквадор та Індія.

«Безпрецедентне підвищення інтересу, яким користуються угоди, є даниною глобальному прагненню до норм поведінки в космосі, – сказав Майк Голд, директор із розвитку компанії Redwire і колишній співробітник NASA, який очолював розробку «Угод Артеміди» у 2020 році. – Це має життєво важливе значення не лише для діяльності уряду, а й для приватного сектору, оскільки інвестори та оператори отримують велику користь від мирного, передбачуваного та процвітаючого космічного середовища».

Проте підписання угод не означає, що країна братиме участь у кампанії з дослідження Місяця в рамках програми «Артеміда» під керівництвом NASA. «Угоди – це те, як ми збираємося працювати, і насправді йдеться про те, як ми будемо поводитися під час виконання місій програми «Артеміда», – сказав Джим Фрі, помічник адміністратора NASA з розробки дослідницьких систем, під час панельної дискусії на щорічному меморіальному симпозіумі Джона Глена Американського астронавтичного товариства, 19 липня. – Люди, які підписують угоди, активізуються і кажуть: «Так, я хочу діяти відкрито та прозоро»».

Він зазначив, що країни, які співпрацюють за програмою «Артеміда», надаючи обладнання або досвід, розглядаються окремо від «Угод Артеміди» через низку інших угод. «Те, що ми просимо всіх зробити, це взяти наші цілі, порівняти їх із своїми, – сказав він, – щоб знайти сфери, які співпадають, і як це впливає на те, що ви можете зробити».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України