Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Американський стартап Helicity Space залучив $ 5 млн на розробку термоядерного двигуна для космічних апаратів

Helicity Space, каліфорнійський стартап, який розробляє термоядерні двигуни для космічних польотів, залучив $ 5 млн у раунді початкового фінансування, оголошеному 11 грудня.

Компанія Helicity залучила фінансування від Airbus Ventures, TRE Ventures, Voyager Space Holdings, E2MC Space, Urania Ventures і Gaingels.

«Ми раді, що нас підтримують довгострокові стратегічні партнери, – сказав співзасновник Helicity Стефан Лінтнер, колишній керуючий директор Goldman Sachs, який отримав ступінь доктора філософії з прикладної математики в Каліфорнійському технологічному інституті. – Ми дивимося на них майже як на майбутніх клієнтів».

Helicity Space, заснована в Пасадені в 2018 році, уникала публічності в перші роки.

«Компанії знадобилося багато часу, щоб розставити крапки над «і» та підібрати правильних наукових консультантів, щоб переконатися, що перш ніж залучати капітал, ми максимально знизили ризики проєкту», – сказав Стефан Лінтнер.

«Завдяки останньому фінансуванню ми запропонуємо експериментальний термоядерний двигун, який будує компанія, – сказав Стефан Лінтнер. – Перш ніж відправити щось у космос, нам потрібно продемонструвати на Землі роботу всього пристрою в меншому масштабі. Фінансування дозволяє нам продемонструвати новизну цієї концепції».

Енергія термоядерного синтезу була основним елементом наукової фантастики, оскільки вона обіцяє чисту енергію в достатній кількості. Зокрема, для космічних польотів термоядерні двигуни можуть скоротити час подорожі до Марса і за його межі.

«На відміну від ядерної теплової або ядерної електричної енергії, термоядерний синтез вивільняє набагато більше енергії надзвичайно ефективним способом, який потребує дуже мало палива, – сказав Стефан Лінтнер. – Донедавна термоядерний синтез завжди був дуже невловимим».

Технологія Helicity базується на роботі Сетівуана Ю (Setthivoine You), співзасновника та головного наукового співробітника Helicity. Сетівуан Ю, дослідник фізики плазми зі ступенем доктора філософії, отриманим в Імперському коледжі Лондона, запатентував власні винаходи, пов’язані з термоядерним двигуном.

«Компанія Helicity розробила новий підхід до реакцій термоядерного синтезу, використовуючи кілька рекомбінованих плазмових струменів для створення та контролю умов, необхідних для здійснення термоядерного синтезу, – повідомив партнер Airbus Ventures Льюїс Піно. – Завдяки кільком рокам досліджень і ретельному суперкомп’ютерному моделюванню, щоб довести життєздатність цього підходу, а також інвестиціям приватного сектора, команда Helicity Space зараз розгортає та тестує апаратне забезпечення, щоб перетворити теорію на реальність».

Розробка та тестування технологій триває в лабораторії Helicity у Пасадені.

«Це займе кілька років і потребуватиме капіталу, – сказав Стефан Лінтнер. – Ми лише на початку шляху, але у нас є розумні переконання, що це може спрацювати. Враховуючи важливість цього типу двигуна для людства, для наших дітей, щоб зберегти Землю чистою, ми дуже раді цій перспективі».

Льюїс Піно додав: «Рушійні установки на основі термоядерного синтезу революціонізують здатність людства подорожувати у глибокому космосі. Від заснування поселень на інших планетах і природних супутниках до виходу за межі нашої Сонячної системи та інших можливостей, які довгий час залишалися у сфері наукової фантастики, наша колективна здатність до космічної мобільності зробить гігантський стрибок уперед завдяки технологіям Helicity Space».

До складу стратегічних радників компанії Helicity Space входять Вільям Реді, капітан ВМС США у відставці, колишній астронавт NASA та колишній помічник адміністратора NASA, Алан Стерн, колишній керівник Управління наукових місій NASA зі ступенем доктора філософії в галузі астрофізики та планетології в Університеті Колорадо, і Саймон «Піт» Ворден, бригадний генерал ВПС США у відставці та колишній директор Дослідницького центру Еймса NASA зі ступенем доктора філософії з астрономії в Університеті Арізони.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України