Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Американський стартап Albedo залучив $ 35 млн для свого комерційного угруповання на дуже низькій орбіті

Компанія Albedo зібрала $ 35 млн на створення та запуск свого першого супутника для отримання зображень Землі з високою роздільною здатністю.

Інвестиційний раунд серії A-1, очолюваний компанією Standard Investments, доводить загальне фінансування стартапу зі спостереження Землі до $ 97 млн.

Інвестиції, про які було оголошено 23 січня, прискорять розгортання угруповання Albedo на дуже низькій навколоземній орбіті (VLEO). «Albedo прагне в кінцевому підсумку довести та розповсюдити першу в світі платформу VLEO з високою роздільною здатністю», – заявив генеральний директор Albedo Тофер Хаддад.

З моменту заснування Albedo у 2020 році компанія розробила платформу для збирання оптичних зображень з вихідною роздільною здатністю 10 см на піксель і двометрових інфрачервоних зображень. Аналогічну роздільну здатність мають літаки та секретні розвідувальні супутники.

Albedo має на меті надавати комерційним і оборонним клієнтам супутникові зображення з частою періодичністю охоплення.

«Оскільки геополітична напруженість зростає і ми наближаємося до незворотного переломного моменту зміни клімату, потреба в інноваційних технологіях подвійного призначення має вирішальне значення для підтримки безпечного глобального середовища», – заявив Тофер Хаддад.

Albedo є одним з п’яти комерційних стартапів, які працюють з Національним управлінням (військово-космічної) розвідки США (National Reconnaissance Office, NRO). Згідно з угодою, оголошеною в грудні, NRO перевірить технічні, бізнес-плани та плани кібербезпеки Albedo. Як тільки Albedo почне збирати космічні дані, NRO оцінить їхні інформаційні продукти.

В рамках підготовки до запуску першого супутника в 2025 році, компанія Albedo розширила свій штат. Компанія також відкрила підприємство у Брумфілді, штат Колорадо, достатньо велике, щоб одночасно будувати три або чотири супутники.

Albedo виграла два контракти за програмою Small Business Innovation Research вартістю $ 1,25 млн кожен.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України