Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Американська консалтингова компанія Deloitte закликає компанії розробити довгострокові космічні стратегії

14 червня американська компанія Deloitte, що надає найкращі в галузі аудиторські, консалтингові, податкові та консультаційні послуги, опублікувала звіт «xTech Futures: SpaceTech», який закликає компанії в усіх галузях розробляти довгострокові космічні стратегії.

«У попередні десятиліття ретельно розроблена технологічна стратегія стала конкурентним імперативом, – йдеться у звіті. – Так само в найближчі десятиліття компаніям у всіх галузях все частіше потрібно буде задуматися над тим, чи стане космічна стратегія ключовим компонентом їхнього майбутнього».

У той час як багато компаній продовжуватимуть будувати та запускати космічні кораблі, інші підтримуватимуть космічний сектор або споживатимуть продукти та послуги, пов’язані з космосом.

«Для багатьох компаній найбільша цінність космічної економіки буде у формі супутникового зв’язку, навігації та даних», – зазначається у звіті.

Звіт SpaceTech компанії Deloitte є першим випуском серії «xTech Futures», яка присвячена новим експоненціальним технологіям. Підкреслюючи невикористаний потенціал компаній у всіх галузях для того, щоб відігравати певну роль у космічній економіці, звіт застерігає, що етика повинна бути одним з основних принципів інновацій, щоб уникнути підводних каменів у дослідженні минулого Землі. Для бізнес-лідерів це виникає запитання «ЯК моя організація використовуватиме космічні технології», а не «ЧИ буде моя організація використовувати космічні технології?» Щоб допомогти організаціям зрозуміти потенційні можливості для бізнесу, звіт SpaceTech поділено на три доступні розділи:

  • HERE (ТУТ, на Землі) висвітлює те, як розробки у галузі ракет-носіїв і космодромів знижують бар’єри на шляху виходу в космос та демократизують доступ до космосу.
  • NEAR (ПОБЛИЗУ, на основних навколоземних орбітах) розглядає процвітаючу екосистему супутників, космічних станцій і послуг на основних навколоземних орбітах, яка готова до майбутнього розширення.
  • THERE (ТАМ, у далекому космосі) досліджує далекі кордони глибокого космосу та його потенціал для значних наукових досягнень, економічної діяльності та природних ресурсів.

«Космос сьогодні тут, – сказав Бретт Луберт (Brett Loubert), керівник відділу космічних досліджень Deloitte. – Багато людей дивляться на космічну галузь, і вони дуже сильно зосереджуються на туризмі або на найбільш яскравих частинах галузі».

Навпаки, у звіті Deloitte підкреслюється зростаюча доступність космічних запусків і космічних послуг. «Від сільськогосподарських компаній, які використовують супутникові дані для оптимізації врожайності, до фармацевтичних компаній, які використовують переваги мікрогравітації для розробки життєво важливих рішень, ми продемонструємо, як різні галузі можуть перескочити до наступної можливості, використовуючи досягнення космічних технологій і надаючи продукти та послуги зростаючій космічній галузі», – йдеться у звіті.

Як тільки комерційні космічні станції почнуть працювати, компанії, зацікавленій у виробництві на орбіті або проведенні досліджень в умовах мікрогравітації, не потрібно буде будувати та запускати власну космічну станцію. «При цьому компанії не обов’язково конкурувати за місце на державній космічній станції, – сказав Луберт. – Вона потенційно може перейти до комерційного постачальника та використовувати його лабораторні приміщення за моделлю надання послуг».

У довгостроковій перспективі Deloitte очікує «золотої лихоманки» за космічні ресурси. Місячний реголіт містить воду та інші цінні матеріали. Разом з тим у звіті зазначається, що країнам все ще потрібно вирішити питання регулювання видобутку космічних ресурсів.

До інших проблем, зазначених у звіті, відносяться космічне сміття і “людська проблема”, пов’язана із забезпеченням фізичного та психічного благополуччя астронавтів, які піддаються впливу підвищених рівнів радіації та різних рівнів гравітації. «Люди еволюціонували для життя тут, на Землі, але умови, з якими ми зустрінемося в космосі, абсолютно чужі», – зазначається у звіті.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України