Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Агентство протиракетної оборони США скасувало випробування нового радіолокатора дальньої дії

1 вересня речник Агентства протиракетної оборони (MDA) Міністерства оборони США Марк Райт повідомив, що MDA скасувало критичні льотні випробування радіолокатора далекого виявлення (Long-Range Discrimination Radar, LRDR) через аномалію цілі.

«Агентство протиракетної оборони не змогло виконати льотне випробування Other-26 (FTX-26) 17 серпня 2023 року через аномалію цілі, що призвело до скасування цього випробувального заходу», — сказав М. Райт.

Випробування мали на меті продемонструвати можливості LRDR проти реальної цілі (балістичної ракети) під час оперативних випробувань без її перехоплення.

Агентство оголосило про початкове розгортання LRDR, розробленого компанією Lockheed Martin, у грудні 2021 року на станції Clear Space Force на Алясці.

«MDA проведе ретельний огляд і аналіз, щоб визначити першопричину несправності цілі, яка вплинула на нашу здатність виконати тест», — сказав Райт. «Зараз планується повторне випробування для LRDR, хоча його дата ще не визначена».

Після повної готовності LRDR зможе одночасно здійснювати пошук і стеження за кількома невеликими об’єктами, включно з усіма класами балістичних ракет на великих дальностях, і буде пов’язаний з Наземною системою ПРО (Ground-Based Midcourse Defense system, GMD). GMD призначена для захисту континентальної частини США від потенційних загроз міжконтинентальних балістичних ракет з боку Північної Кореї та Ірану.

Офіційне оперативне прийняття на озброєння LRDR Космічними силами США планується до кінця 2023 року.

У програмі LRDR виникли технічні проблеми, що призвели до затримки її початкового запуску, який зрештою відбувся на рік пізніше, ніж планувалося, через пандемію коронавірусу. MDA довелося припинити всі будівельні та інтеграційні роботи для LRDR, коли в США почав поширюватися коронавірус у березні 2020 року. Програма отримала «статус догляду», тобто лише невелика група залишилася на станції, щоб забезпечити захист обладнання від стихії.

Окрім протиракетної оборони, LRDR також підтримуватиме обізнаність у космічній сфері шляхом моніторингу космічної активності, наприклад супутників, що обертаються навколо Землі, відпрацьованих ракетних ступенів і космічного сміття. І хоча це не є офіційною вимогою, оновлення програмного забезпечення може надати LRDR можливість виявлення та відстеження гіперзвукової зброї.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України