Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Агентство космічного розвитку уклало контракти на суму $ 2,5 млрд на супутники відстеження ракет

16 січня Агентство космічного розвитку (Space Development Agency, SDA) оголосило, що вибрало компанії L3Harris, Lockheed Martin і Sierra Space для створення та експлуатації 54 супутників, оснащених інфрачервоними датчиками, здатними відстежувати гіперзвукові ракети на всіх етапах польоту.

Супутники будуть частиною Tranche 2 Tracking Layer SDA, мережі супутників на низькій орбіті в 1000 км над Землею.

Вартість трьох угод складає близько $ 2,5 млрд. Кожна компанія вироблятиме та експлуатуватиме по 18 супутників, контракт компанії L3Harris коштує $ 919 млн, Lockheed Martin – $ 890 млн, а Sierra Space – $ 740 млн. Контракти передбачають заохочення за своєчасну поставку.

L3Harris і Lockheed Martin раніше вигравали кілька контрактів для інших частин угруповання SDA. Для Sierra Space це перший контракт з SDA і перша велика угода компанії зі створення супутників для американських військових.

Компанія Sierra Space найбільш відома своїм космічним кораблем Dream Chaser, призначеним для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію (МКС). Також вона побудувала кілька невеликих супутників для уряду США, включаючи експериментальний космічний апарат для Дослідницької лабораторії ВПС (Air Force Research Laboratory, AFRL). Sierra Space заявила, що супутники для угруповання SDA будуть створюватися на підприємствах компанії в Колорадо.

«Ми раді вітати компанію Sierra Space, нового учасника як основного постачальника в команді SDA, оскільки ми продовжуємо працювати з L3Harris і Lockheed Martin над другим траншем», – сказав директор SDA Дерек Турнер.

На участь у програмі Tracking Layer Tranche 2 було отримано 9 заявок. «Ринок реагує на сигнали попиту для нашої спіральної моделі розвитку», – сказав Дерек Турнер.

Lockheed Martin повідомила, що її супутники Tranche 2 використовуватимуть супутникові платформи компанії Terran Orbital та інфрачервоне корисне навантаження для відстеження ракет, надане компанією General Atomics Electromagnetic Systems Group.

SDA, організація Космічних сил США, створює багаторівневу мережу супутників, відому як Proliferated Warfighter Space Architecture (PWSA). Ця мережа включає «транспортний рівень» (Transport Layer) взаємопов’язаних супутників зв’язку, які передаватимуть дані, зібрані супутниками-датчиками «рівня відстеження» (Tracking Layer).

54 супутники Tracking Layer Tranche 2, які планується запустити в 2027 році, становитимуть приблизно половину супутників, необхідних для завершення глобальної архітектури з приблизно 100 супутників, передбаченої SDA.

За повідомленням SDA, кожен постачальник надасть 16 супутників, оснащених інфрачервоними датчиками з широким полем огляду, і два супутники з більш досконалими інфрачервоними датчиками, які можуть генерувати «треки якості управління вогнем» (“fire control-quality tracks”). Дані управління вогнем мають бути достатньо точними, щоб направити зброю-перехоплювач на збиття ракети, що наближається.

«Tracking Layer зосереджений на створенні глобального угруповання інфрачервоних супутників попередження про ракети та відстеження ракет, які інтегруються з мережею зв’язку з низькою затримкою Transport Layer, забезпечуючи розширене відстеження ракет з поширеної низької навколоземної орбіти», – йдеться в заяві SDA.

SDA попередило, що закупівля нових супутників Tracking Layer залежить від ухвалення Конгресом оборонного бюджету на 2024 рік. «У той час як початок і дострокове виконання цих нагород буде здійснюватися в рамках постійної резолюції, заплановане виконання буде зірване, якщо до кінця березня не буде прийнято повний оборонний бюджет», – йдеться в заяві агентства.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України