Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Агентства Пентагону об’єднуються для майбутнього запуску супутників відстеження гіперзвукових ракет

Супутники, розроблені Агентством протиракетної оборони (Missile Defense Agency, MDA) та Агентством космічного розвитку (Space Development Agency, SDA), стануть частиною космічної місії національної безпеки, яка зараз запланована на другий квартал 2024 року.

MDA підтвердило, що космічна місія національної безпеки, яку було заплановано запустити в грудні 2023 року, відкладається до другого кварталу 2024 року через технічні проблеми з одним із космічних апаратів.

«Космічний апарат одного постачальника був готовий підтримати запуск у грудні 2023 року, однак запуск було відкладено не раніше ніж у другому кварталі 2024 фінансового року через технічні проблеми, з якими зіткнувся інший постачальник під час остаточного інтеграційного тестування», – заявив речник MDA Марк Райт.

Місія національної безпеки MDA під назвою USSF-124 включає шість супутників, призначених для відстеження гіперзвукових ракет. Чотири супутники є датчиками відстеження ракет, виготовленими компанією L3Harris для угруповання Tracking Layer («Рівень відстеження») SDA. Інші два супутники, один виробництва L3Harris, а інший – Northrop Grumman, є частиною програми MDA для гіперзвукових та балістичних космічних датчиків стеження (Hypersonic and Ballistic Tracking Space Sensor, HBTSS).

Tracking Layer задуманий як глобальна мережа датчиків, що забезпечують захист від російських та китайських балістичних та гіперзвукових ракет. У той час як супутники SDA призначені для відстеження гіперзвукових загроз, HBTSS має датчики, призначені для точного відстеження загроз і передачі даних ракетам-перехоплювачам, які намагатимуться їх збити.

І Tracking Layer, і HBTSS є частинами запланованої багаторівневої архітектури протиракетної оборони. Технологія управління вогнем, яку хоче продемонструвати HBTSS, потрібна для перехоплення гіперзвукової зброї.

SDA і MDA вирішили об’єднати свої корисні навантаження для підвищення ефективності. Спочатку планувалося, що чотири супутники Transport Layer («Транспортного рівня»), розроблені компанією L3Harris, будуть запущені у вересні разом з іншими супутниками SDA, але їх зняли з маніфесту через затримки у виробництві.

MDA не розголошує, яке з двох корисних навантажень HBTSS має технічні проблеми. Джерело, близьке до SDA, повідомило, що «будь-яка затримка на даний момент не пов’язана з супутниками Tracking Layer компанії L3Harris».

USSF-124 буде виведено на низьку навколоземну орбіту за допомогою ракети Falcon 9 компанії SpaceX з бази Космічних сил на мисі Канаверал, штат Флорида.

Спільний запуск MDA-SDA відбувається в той час, коли комітети Конгресу з питань оборони продовжують чинити тиск на Пентагон, щоб той роз’яснив обов’язки кожного агентства, коли йдеться про відстеження ракет.

«Гіперзвукова оборона має вирішальне значення для нашої національної безпеки, і бюрократія не повинна заважати», – сказав конгресмен Даг Ламборн (республіканець від штату Колорадо), голова підкомітету зі стратегічних сил Палати представників. «Я з нетерпінням чекаю продовження співпраці з MDA і SDA, щоб забезпечити швидке впровадження HBTSS», – написав він у пості в соціальних мережах.

Деякі законодавці запропонували, щоб SDA, яке було створено в 2019 році для швидкого розвитку та запуску космічних можливостей наступного покоління, повністю взяло на себе місію від MDA. Інші стверджують, що MDA повинно зберегти ці повноваження, оскільки має десятиліття досвіду стеження за балістичними ракетами.

Келлі Сейлер, аналітикиня з питань оборони в Дослідницькій службі Конгресу, зазначила у звіті на початку цього року, що одна з проблем, на яку слід звернути увагу, це те, як MDA і SDA працюють разом, навіть якщо вони підпорядковуються різним начальникам. MDA є частиною офісу заступника міністра оборони з питань досліджень та розробок, тоді як SDA підпорядковується командувачу Космічних сил США та помічнику міністра ВПС з питань закупівель та інтеграції. «Конгрес може стежити за впливом цієї структури звітності на ефективність і дієвість», – написала Келлі Сейлер.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України