Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Аерокосмічні сили КВІР Ірану мають намір досягти успіхіву створенні потужніших і великих ракет-носіїв

Бригадний генерал Алі Джафарабаді, командувач космічної дивізії Аерокосмічних сил Корпусу вартових ісламської революції (КВІР), оголосив про плани Ірану щодо наступного етапу своєї космічної програми.

Після успішного запуску триступеневої ракети-носія (satellite launch vehicle, SLV) Qaem-100, яка використовувала повністю іранське тверде ракетне паливо та вивела 50-кілограмовий супутник Soraya на 750-кілометрову орбіту, що раніше не досягалося іранськими ракетами-носіями, Алі Джафарабаді підкреслив зростаючий досвід Ірану в космічних технологіях. Він підкреслив прагнення Аерокосмічних сил КВІР підтримувати урядові космічні ініціативи.

Наступний крок передбачає інтеграцію SLV Qaem-100 в експлуатаційний цикл і зосередження уваги на розробці SLV Qaem-105, яка буде обладнана потужнішими двигунами та мати вдосконалену структурну конструкцію. Випробувальні та дослідницькі запуски цієї ракети заплановані на наступний ісламський рік (після березня 2024 року).

Алі Джафарабаді спрогнозував, що протягом наступних трьох років Іран перейде до етапу досліджень щодо запуску супутників за допомогою SLV Qaem-120, що вказує на амбіції країни щодо подальшого розвитку своїх можливостей дослідження космосу.

Успішний запуск Іраном свого супутника на найвищу орбіту викликав занепокоєння серед західних країн, які побоюються, що це може розвинути можливості Тегерана щодо балістичних ракет. США постійно критикують запуски супутників Іраном за порушення резолюцій Ради безпеки ООН, оскільки вони мають схожість із технологією міжконтинентальних балістичних ракет. Такі ракети потенційно можуть нести ядерну зброю, і ядерна програма Ірану викликає занепокоєння через рівень збагаченого урану, який наближається до збройового. Іран стверджує, що його космічна програма є виключно цивільною, тоді як спецслужби західних країн та Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) стверджують протилежне.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України