Випробування стало можливим завдяки Меморандуму про взаєморозуміння, підписаному на початку цього року між ESA та Telesat, який надав доступ до демонстраційного супутника LEO 3. Супутник LEO 3 виконує важливу роль для тестування сервісів із низькою затримкою, а також для розробки антен і модемів.
Використовуючи технологію 5G від Amarisoft, команда встановила та підтримувала стабільний зв’язок зі супутником, коли він рухався відносно терміналу у півкулі неба, від горизонту до пікового піднесення у 38 градусів і назад. Хоча подібні експерименти проводилися із супутниками на геостаціонарних орбітах, це перше успішне впровадження технології 5G NTN із супутником LEO, який швидко рухається відносно користувача на землі.
Застосування технологій 5G NTN є далекосяжним Від забезпечення дистанційної хірургії через надійні послуги телемедицини до підтримки автономних транспортних засобів. Система також пропонує можливості забезпечення зв’язку для команд реагування на катастрофи, цивільним особами у віддалених місцях і навіть покращення інтернет-послуг у літаках.
Ключовою інновацією цього експерименту стало використання відкритих стандартів, розроблених Third Generation Partnership Project (3GPP) – міжнародною організацією, яка створює телекомунікаційні стандарти – замість власної технології сигналу. Це означає, що мобільні пристрої потенційно можуть підключатися безпосередньо до супутників (сценарій, відомий як «прямий зв’язок із пристроєм»), потенційно знижуючи вартість і складність наземної інфраструктури та збільшуючи зв’язок між різними провайдерами. Теоретично ця технологія дозволяє безперебійно перемикатися між наземними мережами та супутниками, забезпечуючи безперервне покриття незалежно від того, перебуваєте ви в центрі міста чи на віддаленому схилі гори.
Ця робота є частиною стратегічної програми ESA « Простір для 5G/6G і сталого зв’язку», яка спрямована на інтеграцію стільникових мереж із космічними мережами, щоб з’єднати всіх, всюди та в будь-який час.
Цей перший у світі експеримент демонструє технічну досконалість ESA у розвитку технології широкосмугового супутникового доступу. Спираючись на схвалення груп стандартизації 3GPP, ми перевірили специфікації 5G NTN на реальній негеостаціонарній орбітальній супутниковій лінії. Завдяки цьому досягненню ESA продемонстрували здатність підтримувати передові супутникові широкосмугові мережі, відкриваючи шлях для майбутніх проектів, таких як IRIS²