Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китай оголосив стратегічний план розвитку своєї навігаційної системи Beidou до 2035 року, який може мати глобальні наслідки

Згідно з “Планом розвитку супутникової навігаційної системи Beidou до 2035 року”, опублікованим 28 листопада, CNSO, країна планує завершити основні дослідження технологій наступного покоління системи Beidou до 2025 року та запустити три тестові супутники приблизно у 2027 році. 

Китайська система Beidou вже складається з 30 супутників. Вона надає послуги з навігації та синхронізації часу на глобальному рівні. Включає в себе 24 супутники на середній орбіті Землі, по вісім в кожній площині, без врахування резервних. Крім того, є три супутники Beidou на нахилених геосинхронних орбітах і три супутники на геостаціонарних орбітах. 

Оновлена система Beidou використовуватиме супутники на високих (імовірно, геосинхронних), середніх та низьких орбітах та надаватиме послуги з навігації та синхронізації часу, з високою точністю і надійністю, охоплюючи як Землю, так і навколоземний простір.

Система підтримуватиме користувацькі термінали від поверхні Землі до глибокого космосу, та інтегруватиметься з іншими не супутниковими технологіями навігації й синхронізації часу.

Beidou, як і американська система GPS, а також європейські та російські системи, використовується для цивільних цілей, таких як автомобільні, авіаційні та морські навігаційні послуги по всьому світу, а також підтримує промисловість, сільське господарство і економіку. Вона також має військове застосування та використовується для наведення високоточних боєприпасів, БПЛА та навігації на полі бою.

Важливо зазначити, що система Beidou вже вважається кращою за GPS у деяких аспектах. Згідно з Національною радою з питань позиціонування, навігації та синхронізації часу США (PNTAB), здатності GPS вже «значно поступаються можливостям китайської системи Beidou». Хоча Beidou має унікальні переваги, такі як двосторонній зв’язок і регіональна точність, GPS все ж домінує на глобальному рівні за ступенем впровадження та певними технологічними характеристиками.

Оновлена система Beidou наступного покоління може дозволити Китаю значно перевершити США та інші країни, у можливостях навігації й синхронізації часу. Це може призвести до того, що система стане найбільш популярною, розширивши комерційний і економічний вплив Китаю, зміцнивши його позицію, як постачальника глобальних суспільних благ, підвищивши його м’яку силу та надавши нові військові можливості.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України