Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Італійський космічний стартап Kurs Orbital залучив $ 4 млн на початковому етапі фінансування

Kurs Orbital, італійський стартап, що розробляє технологію для обслуговування супутників у космосі, оголосив 7 березня, що отримав $ 4 млн початкового фінансування.

Співзасновником компанії Kurs Orbital у 2021 році став колишній голова Українського космічного агентства Володимир Усов. Компанія переїхала до Туріну, Італія, у 2022 році після повномасштабного вторгнення росії в Україну і розпочала роботу в Центрі бізнес-інкубації (Business Incubation Center) Європейського космічного агентства (ESA).

Раунд фінансування очолила європейська фірма OTB Ventures. Серед інших учасників – Credo Ventures, Galaxia, In-Q-Tel та Inovo.

В. Усов, який є виконавчим директором Kurs Orbital, сказав, що початкові кошти допоможуть прискорити розробку та комерціалізацію інтерфейсного модуля під назвою ARCap, розробленого компанією для полегшення стикування на орбіті та маневрів, відомих як «операції зустрічі та зближення» (rendezvous and proximity operations).

Компанія не має наміру створювати космічні апарати для обслуговування та планує пропонувати ARCap як окремий продукт.

«За допомогою наших інвесторів ми зможемо швидше вийти на ринок, дозволяючи багатьом іншим стартапам і компаніям розпочати операції з видалення сміття та обслуговування супутників», – сказав В. Усов.

За його словами, Kurs Orbital має на меті представити «готовий до польоту» модуль ARCap до кінця 2025 року.

«Інтерфейс розроблено з урахуванням модульної архітектури, яку можна масштабувати вгору та вниз залежно від застосування та орбіти, на якій він буде використовуватися», – сказав В. Усов. Перша готова до польоту система буде розроблена для місій на низькій навколоземній орбіті.В. Усов повідомив, що Kurs Orbital має кілька угод з виробниками супутників і компаніями космічної логістики, зокрема Clearspace, Thales Alenia та D-Orbit.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України