Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Ірландський стартап, який спеціалізується на створенні стартових комплексів, шукає американських інвесторів для початкового фінансування

Стартап SUAS Aerospace з міста Корк оголосив про те, що він докладає зусиль із залучення початкового фінансування у розмірі € 5 млн. Компанія планує використати ці кошти для створення в Ірландії космодрому, який підтримуватиме як суборбітальні, так і орбітальні запуски ракет, що доставляють малі супутники на полярні орбіти.

Компанія SUAS Aerospace була заснована у 2021 році з метою створення в Ірландії ракетного стартового та випробувального комплексу світового класу. Компанія замовила британській компанії B2Space техніко-економічне обґрунтування, яке визначило Ірландію як «одне з трьох найкращих місць у Європі для будівництва космодрому». Компанія планує повністю ввести об’єкт в експлуатацію до 2027 року.

Після оголошення про початок процесу залучення початкового фінансування генеральний директор SUAS Рорі Фіцпатрік повідомив у Twitter, що протягом наступних двох тижнів він перебуватиме у США, де зустрінеться з потенційними інвесторами для проведення першого раунду фінансування компанії.

«Поточний раунд початкового фінансування допоможе SUAS Aerospace суттєво просунутися в реалізації свого бачення створення процвітаючого космічного центру в Ірландії, – сказав Рорі Фіцпатрік. – Це допоможе створити початкову інфраструктуру, провести тестові запуски, налагодити стратегічні партнерські відносини і в кінцевому підсумку підготувати ґрунт для першого орбітального запуску з ірландської землі».Хоча початковий раунд стане для компанії найзначнішою спробою самостійного фінансування, у грудні 2023 року SUAS отримала частку фінансування від ЄС у розмірі € 4,9 млн. Фінансування було надано в рамках проєкту під керівництвом консорціуму під назвою EU-BEST (European Bench for Engine and Stage Testing). Проєкт спрямований на розвиток сумісності між випробувальною інфраструктурою і пусковими системами. До консорціуму входять EES-Clemessy, Spacedreams, OHB Digital Connect, Інститут космічних досліджень Каталонії, Aeroports de Catalunya і Pangea Aerospace.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України