Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Індія планує провести безпілотний орбітальний випробувальний політ Gaganyaan у липні, а пілотований політ – у 2025 році

Індія планує провести перший безпілотний орбітальний випробувальний політ у рамках програми пілотованих космічних польотів Gaganyaan у липні поточного року.

28 лютого голова Індійської організації космічних досліджень (ISRO) С. Соманат, повідомив, що Індія проведе три безпілотні випробувальні польоти перед повноцінною пілотованою місією наступного року.

Місія G1, запланована на липень, буде першим випробуванням корабля Gaganyaan у космосі. Вона буде запущена на ракеті LVM 3 (Launch Vehicle Mark-3) з космічного центру імені Сатіша Дхавана в Шріхарікоті. На борту корабля перебуватиме гуманоїдний робот Вьоммітра.

Місія протестує корабель на орбіті висотою 400 км, виконає орбітальні маневри, а також його повернення та порятунок.

Другий безпілотний випробувальний політ G2 запланований на кінець 2024 року. Третій випробувальний політ, G3, та повноцінна пілотована місія H1 Gaganyaan заплановані на 2025 рік.

27 лютого прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді та ISRO оприлюднили імена чотирьох призначених індійських астронавтів: капітан групи Прасант Балакрішнан Наїр, капітан групи Аджит Крішнан, капітан групи Ангад Пратап і командир крила Шубханшу Шукла – всі пілоти ВПС Індії.

H1 перевозитиме екіпаж з одного або двох астронавтів, сказав С. Соманат 28 лютого. Модуль екіпажу може перевозити трьох астронавтів. Один із чотирьох призначених астронавтів також полетить на Міжнародну космічну станцію (МКС) в рамках місії Axiom 4 для NASA пізніше цього року.

У жовтні минулого року ISRO провела успішне випробування системи аварійної евакуації без екіпажу. У лютому ISRO оголосила про прогрес у кваліфікації кріогенного двигуна CE20 для LVM 3, виконавши 39 вогневих випробувань.

Індія прагне стати четвертою країною з незалежними можливостями пілотованих космічних польотів після Радянського Союзу/росії, США і Китаю.

ISRO зазнала численних затримок у програмі Gaganyaan. У 2018 році, після оголошення про програму, агентство заявило, що запланувало свій перший запуск без екіпажу на грудень 2020 року. Пандемія COVID-19 додала труднощів у дотриманні цього графіка.Останніми місяцями Індія оголосила про низку амбітних космічних устремлінь. Вони включають значне збільшення швидкості запуску та підтримку комерційної діяльності, створення космічної станції приблизно у 2035 році та відправку астронавтів на Місяць до 2040 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України