Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Індія випробувала ракету, здатну нести кілька ядерних боєголовок

Прем’єр-міністр Нарендра Моді заявив 11 березня, що Індія вперше успішно провела випробування розробленої в країні балістичної ракети, здатної нести кілька ядерних боєголовок.

У коментарях на платформі соціальної мережі X Нарендра Моді заявив, що він «пишається» запуском «перших льотних випробувань ракети Agni-5 власної розробки з технологією незалежного націлювання роздільної головної частини (Multiple Independently Targetable Re-entry Vehicle, MIRV)».

Технологія MIRV дозволяє Agni-5 нести кілька ядерних боєголовок одночасно, тому вони можуть розділятися і вражати різні цілі.

Нарендра Моді не надав додаткових подробиць запуску, але раніше Індія провела випробування кількох ракет Agni-5, розроблених Індійською організацією оборонних досліджень і розробок (India’s Defence Research and Development Organisation).

Міністр оборони Раджнатх Сінгх заявив у соціальній мережі X, що Індія «приєдналася до обраної групи країн», здатних використовувати ракетні технології.

Agni, що на санскриті означає «вогонь», – це назва серії ракет, розроблених Індією в рамках проєкту з розробки керованих ракет, розпочатого в 1983 році.

У той час як Agni-I та II меншого радіусу дії були розроблені здебільшого з урахуванням традиційного конкурента Пакистану, аналітики кажуть, що пізніші версії з більшим радіусом дії відображають зміщення фокусу Індії на Китай.

Останніми роками Індія поглибила оборонне співробітництво із західними країнами, зокрема в рамках альянсу «Четвірка» (Quad alliance) зі Сполученими Штатами, Японією та Австралією.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України