Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Індійська компанія Skyroot Aerospace провела успішні випробування двигуна Kalam-250 для другого ступеня орбітальної ракети Vikram-1

У рамках підготовки до майбутнього орбітального запуску компанія Skyroot Aerospace, що базується в Гайдарабаді, успішно провела випробування ракетного двигуна під назвою Kalam-250, який буде встановлюватися на другому ступені ракети-носія Vikram-1. Випробування проходило 27 березня на випробувальному стенді ракети-носія Vikram-1 Індійської організації космічних досліджень (ISRO) у Космічному центрі імені Сатіша Дхавана (Satish Dhawan Space Centre, SDSC) у Шріхарікоті. Запуск Vikram-1 є знаковою подією для індійського космічного сектору, оскільки це буде перший запуск приватної орбітальної ракети, який слідує за успішним суборбітальним космічним запуском першої індійської приватної ракети Vikram-S, проведеним компанією Skyroot у листопаді 2022 року.

У ході випробування, яке тривало 85 секунд, було зафіксовано максимальну тягу на рівні моря у 186 кілоньютонів (кН), що забезпечить повністю розширену тягу у вакуумі близько 235 кН під час польоту. Kalam-250 – це ракетний двигун з високоміцного вуглецевого композиту, який використовує тверде паливо та високоефективну систему теплового захисту (thermal protection system TPS) із етилен-пропілен-дієнових термополімерів (Ethylene-Propylene-Diene terpolymers EPDM). Ступінь містить вуглецеве аблятивне гнучке сопло разом з високоточними електромеханічними приводами для управління вектором тяги апарата, що допомагає ракеті досягти потрібної траєкторії.

Це випробування також мало важливий внесок від іншого центру ISRO, Космічного центру імені Вікрама Сарабхая (Vikram Sarabhai Space Center, VSSC), який надав для випробування свій запатентований пристрій HMSA (head-mounted safe arm), що використовується для забезпечення безпечної роботи ступеня ракети. Тверде паливо для Kalam-250 було виготовлено компанією Solar Industries на її підприємстві в Нагпурі. У червні 2021 року компанія Skyroot провела успішні випробування Kalam-100, двигуна для третього ступеня Vikram-1.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України