Восьмий радіолокаційний супутник японського уряду, призначений для сканування земної поверхні у радіо діапазоні, успішно виведено на орбіту ракетою H-2A з парою твердотільних прискорювачів SRB-A3.
Пуск 49-ї ракети H-2A відбувся з космічного центру Танегасіма Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) у префектурі Кагосіма, на південному заході Японії, 26 вересня о 05:24 UTC. Запуск, який здійснювала компанія Mitsubishi Heavy Industries Ltd. пройшов без зауважень, а супутник успішно доставлений на заплановану сонячно-синхронну орбіту.
Розвідувальний космічний апарат за класифікацією Information Gathering Satellite (IGS), оператором якого є урядовий Супутниковий розвідувальний центр, був вперше представлений у 1998 році після запуску балістичної ракети Північною Кореєю. Система має подвійне призначення і використовується не тільки в цілях національної безпеки, а й для моніторингу стихійних лих.
Майже всі запуски ракет H-2A, вперше введеної в експлуатацію у 2001 році, були успішними окрім шостого в 2003 році, що призвело до втрати супутника IGS-2. Ракети цієї версії знімуть з експлуатації після 50-го пуску, який доставить на орбіту супутник Global Observing SATellite, призначений для дослідження парникових газів і водного циклу (GOSAT-GW) у кінці березня наступного року.
Нова ракета H3, яку розробили на заміну H-2A, покращить можливості запуску та значно знизить витрати. Нове покоління H3 мало непростий старт: під час його першого польоту в березні 2023 року стався збій двигуна другого ступеня. Це призвело до втрати корисного навантаження ALOS-3. Ця невдача змусила Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) відкласти місію зі збору зразків із супутника Марса Фобоса з 2024 на 2026 рік. Відтоді H3 успішно здійснила політ двічі, у лютому та липні цього року.
Івао Ігарасі, старший генеральний менеджер відділу космічних систем Mitsubishi Heavy, сказав на прес-конференції: «Успішний запуск 49-ї ракети-носія був важливим кроком у підготовці до запуску наступної й останньої ракети H-2A. Наш настрій був піднесений».
JAXA має плани щодо розробки великої та багаторазової ракети-носія для своїх майбутніх космічних місій. В якості палива для неї агентство розглядає рідкий метан.