Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Японська компанія ispace, що займається виробництвом місячних посадкових апаратів, зібрала $ 53,5 млн від продажу акцій

Японський розробник місячних посадкових апаратів залучив $ 53,5 млн під час продажу акцій, щоб допомогти фінансувати розробку майбутніх місій.

Токійська компанія ispace, яка вийшла на Токійську фондову біржу майже рік тому, оголосила 28 березня, що завершила продаж 10,25 млн акцій, зібравши приблизно 8,1 млрд ієн ($ 53,5 млн). Акції були продані інституційним інвесторам за межами Японії.

Більша частина фінансування, близько 7,1 млрд ієн, піде на різні елементи того, що компанія називає Mission 3, посадкового модуля, який розробляє її американська дочірня компанія ispace U.S. для компанії Draper. Цей посадковий модуль наступного покоління, APEX 1.0, буде запущено в 2026 році в рамках програми NASA Commercial Lunar Payload Services (CLPS) і відправиться на зворотний бік Місяця.

Компанія повідомила, що 1,8 млрд ієн буде використано для покриття частини вартості двох супутників-ретрансляторів, які будує компанія Blue Canyon Technologies для забезпечення зв’язку між посадковим модулем на дальній стороні Місяця і Землею. Компанія витратить 2,1 млрд ієн на частину вартості запуску місії на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX, тоді як 3,2 млрд ієн піде на виготовлення самого посадкового модуля. Решту 1 млрд ієн компанія використає на інший оборотний капітал.

Mission 3 є однією з трьох місій, які одночасно розробляються компанією ispace. Компанія завершує роботу над Mission 2, посадковим модулем під назвою Resilience, схожим на посадковий модуль HAKUTO-R M1, який розбився при спробі здійснити посадку на Місяць у квітні минулого року, і починає роботу над Mission 6, більшим посадковим модулем «Серії 3» (“Series 3”), який планується запустити. наприкінці 2026 року. І Mission 2, і Mission 6 розробляються компанією ispace в Японії.

Дзюмпей Нозакі, головний фінансовий директор ispace, сказав на брифінгу для ЗМІ, що станом на кінець грудня компанія мала 9,7 млрд ієн готівкою. «Поточних коштів у розмірі 9,7 млрд ієн недостатньо для покриття всіх трьох місій, тому будуть потрібні додаткові кошти на розвиток, – сказав він. – Ми вирішили зібрати кошти, щоб збільшити буфер ліквідності».

Спочатку компанія подала на Токійську фондову біржу плани продати понад 16,5 млн акцій, але пізніше переглянула суму до 10,25 млн. Дзюмпей Нозакі сказав, що рішення було прийнято після обговорення цього питання з існуючими інвесторами компанії. «Інвестори висловили стурбованість щодо досить високого рівня потенційного розмивання їхніх акцій», – сказав він. Первісна пропозиція збільшила б кількість акцій в обігу більш ніж на 20%.

Він сказав, що компанія хоче забезпечити хороші відносини зі своїми інвесторами, оскільки вона дивиться на довгострокову перспективу. «Після ретельного розгляду ми внесли зміни, щоб знизити рівень розмивання [часток акціонерів]».

Він додав, що компанія пропонувала акції виключно інституційним інвесторам за межами Японії. Це було призначено для диверсифікації інвесторів компанії та покращення ліквідності цих акцій, «і зрештою для створення міцнішої бази акціонерів, яка підтримуватиме подальше зростання нашої компанії».

Кошти, зібрані від продажу акцій, не покриють витрати на Mission 3 або пізнішу Mission 6, сказав Дзюмпей Нозакі, зазначивши, що компанія продовжує працювати збитково через високі витрати на дослідження та розробки для поточних місій. Компанія повідомила про операційний збиток у розмірі 3,75 млрд ієн у третьому кварталі 2023 фінансового року, який завершується наприкінці березня 2024 року.

Він сказав, що компанія розраховує залучити гроші за рахунок попереднього продажу послуг з розміщення корисного навантаження клієнтів, а також банківських позик. Компанія має $ 55 млн на Mission 3 як свою частку в нагороді CLPS компанії Draper за цю місію, і в жовтні 2023 року виграла грант від уряду Японії на суму 12 млрд ієн на підтримку роботи над Mission 6.

Компанія має достатнє фінансування для Mission 2, яку планується запустити ближче до кінця року на ракеті-носії Falcon 9. Такеші Хакамада, виконавчий директор ispace, сказав на брифінгу, що посадковий модуль зараз знаходиться на стадії складання, інтеграції та тестування на підприємствах компанії в Японії. Після завершення тестування на системному рівні посадковий модуль буде відправлено в США для запуску.

За його словами, ispace вважає, що усунула проблеми, які спричинили аварію її першого посадкового модуля, виною чому стала проблема програмного забезпечення під час остаточного спуску посадкового модуля на поверхню. Компанія удосконалила як апаратне, так і програмне забезпечення посадкового модуля.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України