Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Федеральна комісія зі зв’язку США затвердила нормативну базу для прямого підключення до смартфонів

Регулюючі органи США затвердили основні правила, що дозволяють SpaceX та іншим операторам супутникового зв’язку використовувати радіохвилі наземного мобільного зв’язку партнерів, щоб підтримувати зв’язок користувачів смартфонів поза зоною покриття веж стільникового зв’язку.

14 березня Федеральна комісія зі зв’язку США (Federal Communications Commission, FCC) одноголосно проголосувала за затвердження нормативної бази для додаткового покриття з космосу (Supplemental Coverage from Space, SCS).

Постачальники послуг SCS надаватимуть додаткові послуги компаніям, які надають послуги мобільного супутникового зв’язку (Mobile Satellite Services, MSS) із вже затвердженими для використання з космосу звичайними частотами.

Це означає, що оператору SCS доведеться негайно припинити свою діяльність, якщо він заважатиме постачальнику MSS або наземній телекомунікаційній компанії з основними правами.

Остаточна версія SCS ще не була опублікована, хоча вона базуватиметься на проєкті, опублікованому минулого місяця FCC. Правила SCS набудуть чинності після публікації у Федеральному реєстрі та необхідної за законом перевірки Офісом менеджменту та бюджету США (Office of Management and Budget, OMB), що може зайняти кілька тижнів.

FCC також проголосувала за прийняття Повідомлення про запропоновану нормотворчість (Notice of Proposed Rulemaking) для розгляду низки додаткових питань, включаючи захист радіоастрономії та вимогу маршрутизації викликів та текстових повідомлень на телефон служби порятунку «911» до пункту обслуговування з питань громадської безпеки (public safety answering point) за місцем розташування або до центру екстреного виклику (emergency call center). Цей нормотворчий процес підлягатиме громадському обговоренню.

«Ми є першою країною, яка прийняла структуру, яка поєднує супутникові та бездротові послуги через додаткове покриття з космосу», – сказала голова FCC Джессіка Розенворсел, зазначивши, що це дозволяє цим мережам досягати більшого, ніж вони могли б зробити самі по собі.

«Разом вони можуть покласти край мертвим зонам», – сказала вона, і це «означає, що коли станеться лихо та знищить наземні системи, ми матимемо резервну копію в космосі».

Інші країни уважно спостерігають за США, щоб сформулювати свої власні правила щодо дозволу супутникам використовувати спектр наземних партнерів для усунення прогалин у підключенні по всій країні, додала вона.

Розробник низькоорбітального (LEO) угруповання Lynk Global заявив, що схвалення FCC сприятиме зростанню того, що, за його оцінками, буде адресним ринком вартістю понад $ 325 млрд.

Компанія Omnispace, яка прагне забезпечити підключення безпосередньо до пристроїв, що використовують спектр S-діапазону, вже схвалений для MSS, заявила, що погоджується з класифікацією SCS як вторинної послуги для компаній з основним розподілом, таких як Omnispace.

Останні моделі iPhone компанії Apple з кінця 2022 року використовують звичайний спектр MSS із супутників Globalstar для підключення користувачів за межами покриття стільникового зв’язку в США та інших країнах, обмежуючись послугами SOS.

Інші компанії розробляють угруповання, які забезпечуватимуть можливості більш високої пропускної здатності, такі як стандартний обмін текстовими повідомленнями та, зрештою, послуги передачі голосу та даних.

Компанія SpaceX прагне цього року за допомогою компанії T-Mobile забезпечити можливість надання текстових послуг на телефони, які вже перебувають у користуванні в США, а послуги голосового зв’язку та передачі даних мають з’явитися у 2025 році.

Компанія Lynk Global наразі надає з трьох супутників періодичні текстові повідомлення та інші послуги з низькою пропускною здатністю для телефонів поза межами стільникових мереж через партнерство з місцевими телекомунікаційними компаніями в деяких частинах Соломонових Островів, Островів Кука та Палау.

Нещодавно компанія розгорнула ще два супутники для покращення зони покриття та можливостей, але поки ще не досягла планів щодо розгортання на орбіті 5000 супутників для надання повних глобальних послуг.

У лютому Lynk Global погодилася на злиття з публічною підставною компанією, очолюваною колишнім професійним бейсболістом Алексом Родрігесом, щоб зібрати гроші для угруповання.

У січні компанія AST SpaceMobile повідомила, що залучила $ 155 млн від Google, AT&T і Vodafone перед запуском своїх перших п’яти комерційних супутників LEO на початку цього року для послуги прямого підключення до смартфона.

Тим часом, Omnispace повідомила FCC, що планує у 2026 році надати перші послуги прямого зв’язку зі смартфонами з використанням 300 із запропонованої мережі з понад 600 супутників LEO.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України