Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутниковий бізнес компанії Boeing зосереджується на військових можливостях

Компанія Boeing націлюється на дві багатомільярдні програми супутникового зв’язку для Космічних сил США, використовуючи нещодавні контракти на супутники Wideband Global Satcom (WGS) і свою позицію у виробництві комерційних космічних апаратів.

Очікується, що наступного року Космічні сили США подадуть заявки на закупівлю вузькоспеціалізованих, стійких до перешкод супутникових систем, які військові вважають «безвідмовними», що означає, що вони повинні забезпечувати безпечний зв’язок навіть у найбільш складних умовах.

«Уряд шукає зрілі технології з низьким рівнем ризику», – сказала Мішель Паркер, віце-президентка із систем космічних місій компанії Boeing Defense, Space & Security.

За її словами, компанія намагається конкурувати за замовлення на виробництво цих супутників для Космічних сил, адаптуючи комерційну технологію для військового використання.

Першою програмою, що знаходиться в полі зору Boeing, є Protected Tactical Satcom (PTS), майбутнє угрупування супутників зашифрованого зв’язку. Інша програма – це програма Evolved Strategic Satcom (ESS), спрямована на розробку мережі супутників, здатних функціонувати в умовах застосування ядерної зброї, для забезпечення зв’язку під час конфлікту.

Космічні сили США оцінюють два проєкти прототипу корисного навантаження PTS, один від Boeing, а інший від Northrop Grumman, які можуть бути запущені для демонстрації на орбіті в 2025 році. Boeing планує запустити свій прототип корисного навантаження PTS на супутнику WGS-11, який вона виробляє за контрактом на суму $ 605 млн, укладеним у 2019 році. Корисне навантаження PTS компанії Northrop Grumman літатиме на спеціальному космічному апараті.

Після демонстрацій Космічні сили США оголосять тендер на виробництво корисних навантажень PTS. Конгрес схвалив $ 233 млн на цю програму в 2024 фінансовому році, а Пентагон запросив $ 597 млн на PTS у 2025 році.

Другою великою закупівлею супутників зв’язку, запланованою Космічними силами, є ESS, критично важливий компонент системи ядерного командування, контролю та зв’язку (Nuclear Command, Control, and Communications, NC3) ЗС США, який забезпечуватиме зв’язок, здатний витримати ядерну зброю.

У 2020 році компанії Boeing та Northrop Grumman були обрані для розробки прототипів супутників ESS. Ці супутники призначені для розширення та з часом заміни мережі вдосконалених надвисокочастотних (Advanced Extremely High Frequency, AEHF) ядерно-захищених супутників, створених компанією Lockheed Martin.

За словами Мішель Паркер, у цих військових програмах Boeing використовує свій «інтегрований масив корисного навантаження», який використовувався для виробництва супутників WGS-11, WGS-12 та комерційних супутників O3b, створених для глобального оператора супутникового зв’язку SES.

«Це трохи вдосконалено для військового використання, але це та сама цифрова технологія та ті самі інвестиції, які ми вклали в цю технологію, а також у виробництво для автоматизації процесу», – сказала вона.

Однією з переваг цифрового корисного навантаження, додала Мішель Паркер, є те, що користувачі можуть електронно й одночасно керувати тисячами окремих променів для забезпечення зв’язку в складних умовах. Променева технологія, яка використовується у військових супутниках, зазначила вона, призначена для запобігання перешкодам і сторонньому втручанню.

Мішель Паркер заявила, що компанія Boeing зараз розробляє восьме покоління свого інтегрованого масиву корисного навантаження.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України