Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Робота з удосконалення антени космічного апарата затримує запуск NISAR

Роботи з модифікації великої антени, що розгортається, на спільному американо-індійському радіолокаційному космічному апараті відкладуть його запуск, ймовірно, на другу половину року.

У заяві NASA від 22 березня йдеться, що нова дата запуску місії NASA-ISRO Radar Synthetic Aperture Radar (NISAR) буде визначена до кінця квітня через роботи із захисту рефлектора космічного апарата, антени, діаметр якої становить 12 м при повному розгортанні, від температур під час польоту у складеній конфігурації.

«Випробування та аналіз виявили можливість того, що рефлектор може відчувати вищі, ніж передбачалося раніше, температури в складеному положенні під час польоту», – йдеться в заяві NASA. Щоб запобігти підвищенню температури, на антену буде нанесено спеціальне покриття, яке відбиватиме більше сонячного світла.

Ця робота, за словами NASA, вимагає відправки антени, яка зараз знаходиться разом з космічним апаратом NISAR в Індії, до установи в Каліфорнії, де буде нанесено покриття. NASA не вказало, скільки часу займе процес нанесення покриття, а також відправлення антени до Каліфорнії, а потім назад до Індії.

Раніше представники NASA заявили, що вони очікують на запуск NISAR навесні. Під час громадських зборів з місії на Осінній конференції Американської геофізичної спілки у грудні представники проєкту прогнозували запуск місії наприкінці березня.

У нещодавньому інтерв’ю газеті Times of India С. Соманат, голова індійського космічного агентства ISRO, сказав, що запуск NISAR буде відкладено з першого кварталу року, зазначивши що це не пов’язано з ракетою-носієм Geosynchronous Satellite Launch Vehicle (GSLV) Mark 2, яка його запускатиме.

«NISAR все ще проходить тестування. Схоже, супутник може затриматися», – сказав він. Відповідаючи на запитання, коли відбудеться запуск, він відповів, що у другій половині року.

NISAR є першим космічним апаратом у галузі науки про Землю, спільним проєктом між NASA та ISRO, і являє собою один з найбільших результатів партнерських відносин між агентствами загалом, лише NASA витратило понад $ 1 млрд на формулювання та розвиток місії. NASA надає радар L-діапазону та інженерне корисне навантаження, тоді як ISRO надає корисне навантаження S-діапазону, платформу космічного апарата і ракету-носій.

Радари NISAR будуть здатні створювати передові радіолокаційні зображення для задоволення широкого спектра потреб науки про Землю, від вимірювання швидкості потоку льодовиків до вулканічної активності. Космічний апарат зможе складати карту всієї Землі кожні 12 днів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України