Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Підрозділ оборонних інновацій МО США укладає три контрактина технології космічної логістики

Підрозділ оборонних інновацій Пентагону (Defense Innovation Unit, DIU), який займається комерційними технологіями, оголосив 20 березня, що він фінансує три проєкти з вивчення способів створення більш надійної космічної інфраструктури, здатної підтримувати військові операції за межами низької навколоземної орбіти.

Фінансування проєктів отримали компанії Blue Origin, Northrop Grumman і Spacebilt. «Кожна з компаній, відібраних для отримання нагороди, продемонструвала значні інвестиції в дослідження та розробки своїх конкретних рішень для використання на комерційному ринку», – заявили в DIU.

DIU співпрацює з Blue Origin у космічній місії під назвою Dark-Sky 1 (DS-1), яка відправить на орбіту важкий багатоорбітальний космічний буксир на базі платформи Blue Ring компанії. Космічний апарат буде запущено як супутнє корисне навантаження в рамках спільної місії національної безпеки Космічних сил США.

Dark-Sky 1 спільно фінансується DIU та Blue Origin. «Ця місія буде готова до запуску в липні цього року, – сказав представник DIU. – Blue Origin знаходиться на завершальній стадії розробки системи місії Dark-Sky 1, яка продемонструє основні операційні та льотні можливості системи».

Інший контракт, який спільно фінансується DIU та Космічними силами США, стосується технологій дозаправки на орбіті від Space Logistics, дочірньої компанії Northrop Grumman з обслуговування у космосі. Уряд фінансує інтеграцію розроблених компанією модулів Active Fueling Module (ARM) і Passive Fueling Module (PRM) у військові космічні апарати. Це інтерфейси для стикування та перекачування палива. PRM виконуватиме оперативну місію Космічних сил і буде інтегровано в новий обслуговуючий апарат компанії під назвою Mission Robotics Vehicle.

Третій контракт був укладений з виробником багаторазових космічних апаратів Spacebilt, раніше відомим як Skycorp. DIU хоче перевірити підхід і методи компанії зі складання та виробництва в космосі для варіантів використання МО США.

Компанія Spacebilt націлена на запуск багатоорбітального логістичного апарата наприкінці 2026 року, який запускається в захисному контейнері та монтується на орбіті.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України