Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Південнокорейська компанія Hancom InSpace замовляє додаткові супутники у американської компанії Spire Global

Південнокорейська компанія Hancom InSpace замовила у компанії Spire Global ще два супутники дистанційного зондування, оскільки статус кубсата, замовленого два роки тому, залишається невідомим.

27 березня компанія Spire зі штаб-квартирою у В’єнні, штат Вірджинія, заявила, що від імені компанії Hancom InSpace буде будувати та експлуатувати космічні апарати Sejong-2 і Sejong-3, які приєднаються до Sejong-1, кубсата розміром 6U, який компанія Spire розгорнула у травні 2022 року згідно з угодою про розміщення корисного навантаження (a payload-hosting agreement), укладеною з південнокорейською фірмою.

Через три місяці після того, як компанія SpaceX запустила Sejong-1 (також відомий як Hancom-1), компанія Spire заявила, що надасть ще один кубсат розміром 6U під назвою Hancom-2 для запуску в другій половині 2023 року.

Однак цей запуск так і не відбувся, і Spire заявила, що її команди зараз обговорюють плани щодо Hancom-2 всередині компанії, не повідомляючи подробиць.

«Наші команди обговорюють і планують місії Hancom всередині компанії, і ми будемо ділитися оновленою інформацією в міру її надходження, – повідомив Френк Фруліо, генеральний менеджер космічних служб Spire. – Наша увага зосереджена на нашій поточній співпраці з Hancom, в рамках якої ми будуємо та експлуатуємо супутники Sejong-2 та Sejong-3, щоб доповнити Sejong-1 для служби даних ДЗЗ з трьома супутниками».

Речниця Spire Сара Фріман відмовилася коментувати розмір супутників Sejong-2 і Sejong-3, але сказала, що вони будуть однаковими.

Більшість із понад 100 кубсатів, які використовує Spire (головним чином для підтримки власних морських, авіаційних і метеорологічних даних і послуг аналізу) мають розмір 3U, хоча компанія розширює свою діяльність і на більші кубсати, такі як платформа 16U, представлена в 2022 році.

Сара Фріман сказала, що Sejong-2 матиме оптичний формувач зображень і стане продовженням Sejong-1, зосереджуючись на морському та сільськогосподарському моніторингу, особливо в міських районах.

Sejong-3 буде оснащений гіперспектральним формувачем зображень для таких застосувань, як обчислення площі збитків від лісових пожеж, аналіз рівня забруднення повітря та оцінка якості річкової води.

Компанія Spire відмовилася повідомити, коли можуть бути запущені Sejong-2 і Sejong-3.

Hancom InSpace, дочірня компанія космічного агентства Південної Кореї (Korea Space Administration, KASA), що спеціалізується на аналізі зображень для відстеження транспортних засобів і змін в інфраструктурі та навколишньому середовищі, планує розгорнути на орбіті до 50 супутників.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України