Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Starlink Group 6-44»

№ з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Starlink Group 6-44 (2шт.)США16.03.202423:24 UTCFalcon 9 Block 5Космічний центр Кеннеді, Флорида, СШАSpace XЗв’язок

16 березня 2024 року о 23:24 (UTC) з космічного центру Кеннеді, Флорида, США за допомогою ракети-носія «Falcon 9 Block 5» було здійснено запуск 23 КА США «Starlink Group 6-44».

 Супутники «Starlink v2» – це більші та потужніші супутники зв’язку компанії SpaceX. Вони важать приблизно 750 кг і мають конструкцію з двома сонячними батареями для збільшення кількості енергії що подається на супутник. Крім того, за словами генерального директора і технічного директора SpaceX Ілона Маска, супутники матимуть на порядок більшу пропускну спроможність, більш високі швидкості передачі даних та будуть приблизно в 10 разів кращими в усіх відношеннях.У майбутньому супутники «Starlink v2» будуть виступати як вишки стільникового зв’язку, забезпечуючи клієнтів покриттям стільникового зв’язку по всьому світу. Маск заявив, що кожен із цих супутників матиме пропускну здатність приблизно 2-4 Мбіт/с на зону стільникового зв’язку, що дозволить передавати десятки тисяч текстових SMS-повідомлень за секунду або здійснювати телефонні дзвінки великій кількості користувачів. Хоча ця технологія в першу чергу призначена для зв’язку зі службами екстреної допомоги по всьому світу, її також можна буде використовувати для надсилання повідомлень, не пов’язаних з екстреними ситуаціями.

Даний запуск розширить угрупування КА «Starlink» ще на 23 КА. На даний момент угрупування складається з 5507 КА. На меті у компанії SpaceX розширення угрупування до 12 тис. КА.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України