Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Starlink Group 10-3»

№ з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Starlink Group 10-3 (23 шт.)США27.06.202411:14 UTCFalcon 9 Block 5Мис Канаверал, Флорида, СШАSpace XЗв’язок

27 червня 2024 року о 11:14 (UTC) з мису Канаверал, Флорида, США за допомогою ракети-носія «Falcon 9 Block 5» було здійснено запуск 23  КА США «Starlink Group 10-2».

 Супутники «Starlink v2» – це більші та потужніші супутники зв’язку компанії SpaceX. Вони важать приблизно 750 кг і мають конструкцію з двома сонячними батареями для збільшення кількості енергії що подається на супутник. Крім того, за словами генерального директора і технічного директора SpaceX Ілона Маска, супутники матимуть на порядок більшу пропускну спроможність, більш високі швидкості передачі даних та будуть приблизно в 10 разів кращими в усіх відношеннях.

У майбутньому супутники «Starlink v2» будуть виступати як вишки стільникового зв’язку, забезпечуючи клієнтів покриттям стільникового зв’язку по всьому світу. Маск заявив, що кожен із цих супутників матиме пропускну здатність приблизно 2-4 Мбіт/с на зону стільникового зв’язку, що дозволить передавати десятки тисяч текстових SMS-повідомлень за секунду або здійснювати телефонні дзвінки великій кількості користувачів. Хоча ця технологія в першу чергу призначена для зв’язку зі службами екстреної допомоги по всьому світу, її також можна буде використовувати для надсилання повідомлень, не пов’язаних з екстреними ситуаціями.Даний запуск розширить угрупування КА «Starlink» ще на 22 КА. На даний момент угрупування складається з 6195 КА. На меті у компанії SpaceX розширення угрупування до 12 тис. КА.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України