Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Resurs-P No.4»

№ з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Resurs-P No.4РФ31.03.202409:36 UTCSoyuz 2.1aКосмодром БайконурРоскосмосДЗЗ

31 березня 2024 року о 09:36 (UTC) з космодрому Байконур, Казахстан за допомогою ракети-носія «Soyuz2.1a» було здійснено  запуск КА ДЗЗ рф  «Resurs-P No.4».

«Resurs-P No.4» – це супутник зі ДЗЗ, який фінансується роскосмосом у рамках Федеральної космічної програми росії для отримання гіперспектральних, багатоспектральних і панхроматичних зображень, які використовуються Міністерствами сільського господарства, рибного господарства, метеорології, транспорту, надзвичайних ситуацій, природних ресурсів, та оборони рф.

На всіх супутниках «Resurs-P» розміщено однакове основне корисне навантаження це Geoton-L1 (панхроматичний та мультиспектральний радіометр L1), ShMSA (широкоокапальний мультиспектральний оптичний датчик середньої роздільної здатності) та GSA (обладнання для гіперспектральних зображень).

Geoton-L1 це оптоелектронний прилад для отримання панхроматичних та мультиспектральних зображення високої роздільної здатності. ShMSA також отримує панхроматичні та багатоспектральні зображення, але з нижчою роздільною здатністю та на більшій території. Два мультиспектральних датчики візуалізації доповнюються гіперспектральним сканером зображень GSA, який отримує зображення в 216 спектральних каналах.

Разом ці корисні навантаження створюють ширококутні мультиспектральні та гіперспектральні зображення високої роздільної здатності. Ці зображення є багатоцільовими, використовуються в державних, комерційних і дослідницьких програмах, включаючи створення карт, екологічний і сільськогосподарський моніторинг, гідрологію, розвідку нафти та корисних копалин, а також військові цілі.

Geoton-L1 отримує зображення в смузі шириною 38 км у найнижчій точці з просторовою роздільною здатністю 3-4 м у мультиспектральному режимі та 1 м у панхроматичному. ShMSA створює зображення шириною смуги 441,7 км та просторовою роздільною здатністю 59 м для панхроматичних зображень і 118 м для мультиспектральних зображень. Гіперспектральне зображення, отримане GSA, має просторову роздільну здатність 25 м з шириною смуги огляду 30 км.

Супутники «Resurs-P» виводяться на кругові сонячно-синхронні орбіти.

Супутники «Resurs-P» побудовані на основі радянського оптико-електронного КА «Янтарь-4КС1». Ці космічні кораблі стабілізовані по трьох осях і мають розміри 7,9 м в довжину і 2,7 м в діаметрі зі стартовою масою 6570 кг. 

Супутникова навігація «Resurs-P» здійснюється за допомогою датчиків зірок і сонця для отримання даних про положення та системи ГЛОНАСС та GPS для визначення орбітального положення. Конструкція космічного корабля є модульною і включає монтажний відсік з блоком живлення і двома фотоелектричними сонячними батареями, відсік приладів і відсік цільового обладнання.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України