Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Obzor-R»

№ з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Obzor-Rрф16.05.202421:21 UTCSoyuz 2.1bКосмодром ПлесецькМО рфЙмовірно РЛС

16 травня 2024 року о 21:21 (UTC) з космодрому Плесецьк, рф за допомогою ракети-носія «Soyuz 2.1b»було здійснено запуск КА ДЗЗ рф  «Obzor-R».

«Obzor-R» – це російський радіолокаційний супутник дистанційного зондування Землі, що розроблявся АТ РКЦ «Прогрес».

За інформацією з відкритих джерел супутник призначений для забезпечення Міністерства надзвичайних ситуацій, Міністерства сільського господарства та інших міністерств та відомств, а також територіальних утворень рф радіолокаційною інформацією для вирішення різних завдань. Дані із супутника «Obzor-R» будуть використовуватися з метою картографування, моніторингу природних та техногенних катастроф, виявлення потенційно небезпечних геологічних процесів, об’єктів та явищ у районах будівництва, забезпечення завдань природокористування, пошуку корисних копалин. За неофіційною інформацією КА також використовуватимуть у військових цілях.

За повідомленням начальника управління технічної політики та якості роскосмосу Михайла Хайлова, основна відмінна риса КА «Obzor-R» – це використання локатора на базі АФАР (активної фазованої антенної решітки), що дозволяє отримувати зображення з роздільною здатністю на місцевості близько одного метра.

«Soyuz 2.1b» – одна з останніх ітерацій сімейства ракет «Soyuz-2». Ракета складається з трьох ступенів, усі вони одноразові. Ракета має висоту близько 46,3 метра і 2,95 метра в діаметрі. Загальна стартова маса становить приблизно 312 000 кг. Підйомна здатність ракети на низьку навколоземну орбіту становить від 6600 до 7400 кг залежно від місця запуску.

Запуск несе цілком таємний характер, тип та призначення корисного навантаження на бору ракети-носія «Soyuz 2.1b» до кінця не відомі. Інформація щодо корисного навантаження буде уточнюватись.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України