Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «FLTA005 (Noise of Summer)»

№ з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.CatSatСША04.07.202404:03 UTCFirefly Alpha Військово-космічна база Ванденберг, Каліфорнія, СШАUniversity of ArizonaНауковий, Зв’язок
2.KUbeSat-1University of KansasНауковий
3.MESAT1University of MaineНауковий
4.R5-S4, R5-S2-2.0NASA Johnson Space CenterНауковий, навігаційний
5.SerenityTeachers in SpaceНауковий, зв’язок
6.SOC-iUniversity of WashingtonНауковий
7.TechEdSat-11 (TES-11)NASA Ames Research CenterНауковий

04 липня 2024 року о 04:03 (UTC) з військово-космічної бази Ванденберг, Каліфорнія, США за допомогою ракети-носія «Firefly Alpha» було здійснено запуск 8 наукових супутників місії «FLTA005 (Noise of Summer)».

 Місія «FLTA005 (Noise of Summer)»  складається з восьми нано-супутників типу CubeSat, відібраних у рамках ініціативи NASA «CubeSat Launch Initiative (CSLI)». Ця ініціатива надає розробникам супутників у навчальних закладах США та некомерційним організаціям, недорогий доступ для проведення наукових досліджень і демонстрації технологій у космосі.

 «CatSat» – це демонстраційний супутник технології надувної антени для високошвидкісного зв’язку розроблений Університетом Арізони.

«KUbeSat-1» –  це CubeSat Канзазького університету, основним корисним навантаженням якого є первинний детектор космічних променів, який використовуватиме новий метод для вимірювання енергії та виду космічних променів, що потрапляють на Землю.

«MESAT1» – супутник розроблений Університетом Мейн для досліджень цвітіння водойм.

«R5-S4» та «R5-S2» – це перші два CubeSat  з майбутнього угрупування розроблені Космічним центром Джонсона під керівництвом NASA, для випробування навігаційних систем між супутниками.

«Serenity» – це третій супутник з угрупування TIS Serenity для компанії «Teachers in Space», яка надає послуги з можливості тестування зв’язку у космосі.

«SOC-i» – це супутник для перевірки орієнтації КА відносно Землі та Сонця розроблений Університетом Вашингтону.

«TechEdSat-11 (TES-11)» – це 6U CubeSat для технологічної демонстрації радіаційних датчиків, розроблений Дослідницьким центром Еймса під керівництвом NASA.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України