Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Перша партія розвідувальних супутників наступного покоління NROготова до запуску

Національне управління (військово-космічної) розвідки США (National Reconnaissance Office, NRO) готується до запуску першої партії супутників свого нового угруповання, створених компаніями SpaceX і Northrop Grumman.

Агентство планує 19 травня запустити місію під назвою NROL-146 на борту ракети Falcon 9 компанії SpaceX з бази Космічних сил Ванденберг, штат Каліфорнія, повідомив 1 травня Трой Мейнк, перший заступник директора NRO.

Виступаючи на слуханнях підкомітету зі стратегічних сил Комітету з питань збройних сил Палати представників, Трой Мейнк сказав, що це буде перший оперативний запуск нової розповсюдженої архітектури NRO.

«За останні кілька років ми вже запустили низку демонстрацій, щоб перевірити вартість і продуктивність, щоб переконатися, що нам справді комфортно та ми знаємо, що робимо», – сказав Трой Мейнк.

Агентство не розголошує, скільки супутників буде запущено в рамках цієї майбутньої місії або прогнозований розмір нового угруповання. Раніше Трой Мейнк заявляв, що у 2024 році заплановано 6 запусків для майбутньої поширеної архітектури малих супутників NRO.

Представники агентства заявили, що NRO прагне збільшити кількість космічних апаратів на орбіті в чотири рази. Очікується, що це розширення в поєднанні з новою технологією на борту супутників забезпечить десятикратне збільшення об’єму розвідданих для агентства. Менші за розміром супутники у більшій кількості дозволять набагато частіше відвідувати критично важливі зони інтересу, що призведе до швидшої доставки важливої розвідувальної інформації.

«Космічна розвідка стала основним, якщо не головним, засобом збирання інформації у заборонених зонах», – сказав Трой Мейнк на слуханнях.

Супутники були побудовані згідно з секретним контрактом на суму $ 1,8 млрд, укладеним NRO у 2021 році з компаніями SpaceX і Northrop Grumman, про який британське агентство новин Reuters вперше повідомило у березні цього року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України