Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Пентагон використовуватиме супутники Starshield компанії SpaceX для майбутньої військової архітектури супутникового зв’язку

МО США зараз купує комерційний інтернет-сервіс Starlink, але в майбутньому воно також планує придбати понад 100 супутників Starshield, які належатимуть державі.

Яскравою ілюстрацією того, як швидко ландшафт супутникового зв’язку зміщується у бік великих угруповань менших супутників на низькій навколоземній орбіті, є те, що Міністерство оборони США планує додати понад 100 супутників Starshield компанії SpaceX до своєї майбутньої архітектури супутникового зв’язку.

Starshield – це військова версія інтернет-супутників Starlink компанії SpaceX з покращеним шифруванням та іншими функціями безпеки. І на відміну від Starlink, що є комерційною послугою, супутники Starshield будуть належати та контролюватися урядом США.

Полковник Ерік Фелт, керівник відділу космічної архітектури в офісі помічника міністра ВПС США з питань космічної діяльності та інтеграції, повідомив, що планується до 2029 року придбати угруповання супутників Starshield за умови отримання необхідних фінансових асигнувань від Конгресу.

Виступаючи на конференції Milsatcom USA, організованій SAE Media Group, 10 червня, Ерік Фелт зазначив, що військові були активними споживачами комерційних послуг Starlink компанії SpaceX, але також хочуть скористатися спеціалізованою лінійкою продуктів компанії Starshield і придбати угруповання, яке належатиме державі. У презентованому на конференції слайді під назвою «Satcom 2029» Ерік Фелт продемонстрував передбачувану майбутню архітектуру супутникового зв’язку міністерства оборони, яка включає понад 100 супутників Starshield.

Ключовою перевагою архітектури Starshield є її поширений характер з великою кількістю відносно невеликих супутників, здатних забезпечити глобальне покриття зв’язку. Ця конструкція забезпечує значну відмовостійкість у порівнянні з традиційною концепцією використання кількох великих геостаціонарних супутників, які, як очікується, будуть атаковані ворогами під час конфлікту.Ерік Фелт сказав, що МО США хоче урізноманітнити свою архітектуру на низькій навколоземній орбіті не лише шляхом додавання більшої кількості супутників Starshield, але й нових комерційних послуг, які ще не вийшли на ринок, таких як Project Kuiper компанії Amazon

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України