Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Очікується, що Франція виділить € 400 млн на підтримку чотирьох стартапів

За повідомленням веб-сайту European Spaceflight із посиланням на французьке новинне видання Les Echos, очікується, що цього тижня французький уряд оголосить про те, що він зобов’язується купити перші польоти на ракетах чотирьох стартапів країни.

Заява буде зроблена президентом Еммануелем Макроном цього тижня під час його візиту до Гвіанського космічного центру для ознайомлення з ходом робіт з підготовки до першого польоту Ariane 6. Чотири стартапи, які отримають субсидії на загальну суму € 400 млн, – це HyPrSpace, Latitude, Sirius Space Services і MaiaSpace, дочірня компанія ArianeGroup.

Ракети HyPrSpace OB-1 і Latitude Zephyr будуть найменшими з усіх і зможуть доставляти на низьку навколоземну орбіту від 100 до 200 кг. Ракети Sirius 1, Sirius 13 і Sirius 15 зможуть доставляти на орбіту від 175 до 1100 кг. Ракета Maia з двигуном Prometheus буде найпотужнішою, її вантажопідйомність становитиме до 3 т під час запуску в одноразовій конфігурації.

За угодою з французькою державою кожна компанія отримає невеликий авансовий платіж для забезпечення польотів. Однак основна частина суми в € 400 млн, яка буде виділена в рамках ініціативи France 2030, буде надана тільки в тому разі, якщо компаніям вдасться запустити перший політ своїх апаратів у період з 2026 по 2028 рік. Таким чином, фактичний процес розробки повинен буде фінансуватися через інші державні програми або за рахунок приватних інвестицій.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України