Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Місячний посадковий модуль Odysseus компанії Intuitive Machines більше не вийде на зв’язок

Минулого місяця автоматичний посадковий модуль Nova-C під назвою “Odysseus”, розроблений компанією Intuitive Machines, став першим космічним апаратом американського виробництва, що здійснив посадку на Місяць за більш ніж 50 років, але йому не вдалося зафіксуватися у вертикальному положенні і він опинився під кутом 30 градусів до місячної поверхні. Це обмежувало обсяг наукових досліджень, які космічний апарат міг проводити на поверхні Місяця, оскільки його антени та сонячні панелі не були спрямовані у правильних напрямках.

Як було оголошено 29 лютого, місія IM-1 (Intuitive Machines-1) завершилася через сім днів після посадки, оскільки Odysseus не був розрахований на те, щоб витримати суворі температури місячної ночі. Перш ніж батареї посадкового модуля розрядилися, диспетчери польоту перевели Odysseus в конфігурацію, яка дозволяла йому знову вийти на зв’язок, якби різні системи космічного апарата перевершили очікування виробника.

Спеціалісти Intuitive Machines почали прослуховувати сигнал «пробудження» Odysseus 20 березня, коли команда прогнозувала, що достатня кількість сонячного світла потенційно зарядить енергосистему посадкового модуля та включить його радіопередавач.Станом на 16:30 (UTC) 23 березня диспетчери вирішили, що їхні прогнози вірні, і енергосистема Odysseus не зможе здійснити ще один сеанс зв’язку із землею. Це підтверджує, що Odysseus назавжди зник з етеру після того, як закріпив свою спадщину в історії як перший комерційний місячний посадковий модуль, який здійснив посадку на Місяць.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України