Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США розглядають можливість використання менших та дешевших супутників GPS для розширення угруповання

Космічні сили США вивчають ідеї приватного сектора про те, як доповнити кластер супутників системи глобального позиціонування (Global Positioning System, GPS) меншими та дешевшими супутниками.

Командування космічних систем, підрозділ Космічних сил США, минулого місяця опублікувало запит на інформацію (request for information, RFI) з метою дослідження можливостей приватного сектора для розробки більш доступного космічного апарата GPS, який також був би сумісним з існуючою інфраструктурою GPS.

Мережа з 31 супутника GPS знаходиться на висоті 12 000 миль (близько 20 180 км) над Землею і передає сигнали позиціонування, навігації та часу.

Нинішні космічні апарати GPS для збройних сил створені компанією Lockheed Martin. Компанія минулого року завершила постачання 10-го та останнього супутника моделі GPS III, випущеного в рамках контракту 2008 року.

В даний час Lockheed Martin розробляє більш передову версію GPS III під назвою GPS IIIF. У 2018 році ВПС США уклали з Lockheed Martin контракт на суму $ 7,2 млрд на виробництво до 22 супутників GPS IIIF. Десять із них вже були замовлені.

Командування космічних систем заявило 29 лютого, що програма GPS IIIF залишається незмінною, а останній RFI призначений для «інформування про майбутні вимоги».

«Компаніям було запропоновано представити концепції для демонстрації менших за розміром і більш дешевих супутників GPS, які слугуватимуть основою для майбутнього планування проєкту GPS, – йдеться у повідомленні Командування космічних систем. – В даний час немає офіційної інформації про будь-які зміни у програмі GPS IIIF».

Запит про надання інформації та проведення ринкових досліджень здійснюється відповідно до нещодавніх вказівок помічника міністра ВПС США з питань космічних закупівель та інтеграції Френка Калвеллі, який настійно закликав керівників військових закупівельних програм використовувати менші за розміром супутники та комерційні космічні продукти для потреб національної безпеки.

Командування космічних систем запросило «інформацію від потенційних джерел про їхні можливості з розробки, інтеграції та доставки для запуску швидко прототипованого навігаційного супутника глобальної системи позиціонування з метою значного зменшення розміру, ваги, потужності та вартості, скорочення часу виробництва та часу розгортання на орбіті».

Ці менші за розміром корисні навантаження працюватимуть на середній навколоземній орбіті, як нинішнє угруповання GPS. Ключове застереження полягає в тому, що вони повинні бути сумісні з існуючими та майбутніми GPS-приймачами та користувальницьким обладнанням, «при цьому зводячи до мінімуму зміни у поточних і майбутніх наземних сегментах управління GPS».

Командування космічних систем повідомило, що поки не встановило жодних часових рамок для укладання контрактів на будь-які демонстрації.

МО США протягом багатьох років боролося з розробкою та виробництвом GPS-приймачів, які відставали від розгортання супутників. Пентагон протягом багатьох років додавав функції безпеки до GPS, включаючи більш сильний сигнал, який є більш стійким до перешкод, ніж цивільні сигнали. Більш потужні сигнали транслюються новими супутниками GPS, але більшість підрозділів ЗС США не можуть скористатися технологією, оскільки сумісні приймачі не широко доступні.Окремо від програми GPS Космічні сили проводять дослідження ринку для виявлення комерційних навігаційних технологій, які можна було б інтегрувати у військові системи для доповнення або резервного копіювання GPS на випадок збоїв або перешкод.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України