Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США продовжують модернізацію наземних систем

Космічні сили США розпочали черговий етап модернізації наземної системи, які використовуються для зв’зяку та управління військовими супутниками. Вони звернулися до комерційного проекту на основі хмарної архітектури під назвою Rapid Resilient Command and Control (R2C2).

Програма R2C2 була започаткована більше року тому, але нещодавно потрапила у список із 20 компаній, відібраних для урядового контракту на 1 мільярд доларів США протягом п’яти років. Відповідно до цього контракту, постачальники змагатимуться за індивідуальні замовлення на забезпечення програмних засобів і систем, необхідних для модернізації військової супутникової наземної інфраструктури.

Попередні спроби модернізації наземних систем частково провалилися через те, що вони надто покладалися на традиційних головних підрядників, які не звикли надавати гнучкість програмного забезпечення.

R2C2 покращить, зокрема Enterprise Ground Systems (EGS), якій завадили надто амбітні цілі та громіздка застаріла архітектура та її наступницю програму під назвою Ground Command, Control and Communications (GC3), розпочату в 2020 році.

R2C2 прагне застосувати більш прагматичний, поступовий підхід, залучаючи комерційних постачальників і хмарні обчислення, щоб оновити поточну наземну інфраструктуру. 

Програма, яку проводить Управління космічних можливостей космічних сил США (Space Force’s Space Rapid Capabilities Office), розроблена для того, щоб допомогти військовим операторам здійснювати маневри супутників на орбіті та здійснювати їх дозаправку та оперативно реагувати на загрози. Операторам потрібні інструменти, щоб мати зв’язок із супутниками та керувати.

На відміну від застарілого підходу, намагання створити єдинну платформу, R2C2 розробляє хмарну архітектуру наземної інфраструктури з розробленням спеціалізованого програмного забезпечення, яка забезпечить більшу гнучкість.

Головна мета – мати стійку наземну систему управління косміяними апаратами, що дозволить наземним операторам швидко реагувати на атаки, перешкоди, кібервторгнення та інші збої, які можуть порушити комунікацію з космічними апаратами.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України