Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США намагаються отримати понад $ 2 млрд на програми протидії протисупутниковим загрозам

Минулого тижня Космічні сили США та Космічне командування США представили Конгресу «незабезпечені вимоги» на загальну суму $ 2,3 млрд, причому переважна більшість коштів запрошена на секретні програми, спрямовані на контроль над космосом, космічну перевагу та поінформованість про космічну сферу. Це широкі категорії технологій, які військові шукають для захисту активів США на орбіті від протисупутникової зброї, що розробляється Китаєм та росією.

Складання списку нефінансованих пріоритетів є щорічним ритуалом, під час якого військові служби докладно описують важливі пріоритети та можливості, не включені до офіційного бюджетного запиту президента. Статті зі списків Космічних сил США на $ 1,1 млрд та Космічного командування США на $ 1,2 млрд не увійшли до проєкту бюджету на 2025 фінансовий рік, представленого Пентагоном Конгресу 11 березня, який включав $ 29,4 млрд для Космічних сил США. Космічне командування – це бойова організація, яка покладається на Космічні сили у питаннях придбання космічного обладнання та систем, необхідних для операцій у космічному просторі.

Генерал Стівен Вайтінг, голова Космічного командування США, зазначив у записці для комітетів Конгресу, що фінансування має вирішальне значення для захисту американських супутників від загроз, що створюються протисупутниковою зброєю, яку розробляють Китай і росія. Ця зброя, якщо її буде використано, може порушити роботу супутникової навігаційної системи GPS, зв’язку та можливості збирання розвідданих, життєво важливих для ЗС США. Він зазначив, що росія «представляє гостру загрозу, оскільки стає все більш зосередженою на своїх кібер-, ядерних і космічних можливостях».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України