Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічний літак Dream Chaser наближається до готовності до польоту після завершення ключових перед польотних випробувань

Sierra Space, новаторська компанія в галузі комерційних космічних досліджень та оборонних технологій, нещодавно оголосила про досягнення важливої віхи для свого інноваційного космічного літака Dream Chaser під назвою Tenacity, після завершення початкового етапу екологічних випробувань. Цей етап, що проводиться на випробувальному центрі імені Ніла Армстронга NASA в Сандаскі, штат Огайо, знаменує собою вирішальний крок на шляху до готовності космічного корабля до експлуатації.

Протягом останнього місяця Dream Chaser і його супровідний вантажний модуль Shooting Star пройшли ретельну перевірку на вібрацію. Ці випробування, що мають вирішальне значення для підтвердження готовності до запуску, моделювали екстремальні умови під час запуску. Процедура була проведена на об’єкті NASA Mechanical Vibration Facility, де космічний корабель, налаштований для запуску, піддавався впливу інтенсивних вібраційних сил, характерних для сценаріїв запуску космічних кораблів, з використанням найдосконалішого в світі вібраційного столу для космічних апаратів.

Цей етап охоплював кілька важливих випробувань: випробування на синусоїдальну вібрацію по всіх трьох осях, випробування ударом відриву, яке імітує від’єднання Dream Chaser від Shooting Star, і випробування на розгортання крил космічного літака. Ці тести були розроблені, щоб перевірити стійкість Dream Chaser до навантажень при запуску, робочу функціональність на орбіті та сумісність з Міжнародною космічною станцією (МКС).

Важливою частиною цього етапу випробувань було «Спільне випробування №3» – інтегрована оцінка системи, що моделює операції космічного літака після запуску, включаючи розгортання крил та напівавтономний політ до МКС. Цей тест був зосереджений на перевірці взаємодії програмного забезпечення між Dream Chaser і МКС, гарантуючи, що функції управління та обміну даними відповідають стандартам.

Після завершення цих випробувань вантажний модуль Shooting Star було відокремлено від Dream Chaser і переміщено з випробувального центру імені Ніла Армстронга до об’єкту In-Space Propulsion (ISP) для подальших оцінок. Планується, що Dream Chaser незабаром приєднається до вантажного модуля на об’єкті ISP, де обидва космічні апарати пройдуть термовакуумні випробування, що стане ще однією важливою віхою на шляху до готовності до запуску та реалізації бачення Sierra Space щодо комерціалізації космосу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України