Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічний корабель Crew Dragon місії Crew-7 повернувся на Землю

Космічний корабель Crew Dragon приземлився вранці 12 березня, повернувши багатонаціональний екіпаж після більш ніж шести місяців перебування на Міжнародній космічній станції (МКС).

Космічний корабель Crew Dragon Endurance приводнився у Мексиканській затоці біля узбережжя Пенсаколи, штат Флорида, о 05:47 ранку за східним часом (09:47 UTC) після нормального входження в атмосферу. Космічний корабель відстикувався від станції за понад 18 годин до цього.

Повернення Endurance ознаменувало завершення 199-денної місії Crew-7, яка стартувала 26 серпня 2023 року на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX. На борту перебували астронавтка NASA Жасмін Могбелі, астронавт Європейського космічного агентства (ESA) Андреас Могенсен, астронавт Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) Сатоші Фурукава та космонавт «Роскосмосу» Коснтантін Борісов. Усі четверо вийшли з капсули менше ніж через годину після приземлення.

Операція з підняття капсули з води на борт пошуково-рятувального судна після приводнення є однією з найшвидших на сьогоднішній день за всю історію приводнення 12 екіпажів Crew Dragon. «Команда SpaceX виконала чудову роботу, діставши капсулу Dragon з води та повернувши її на корабель. Вони продовжують ставати все краще і краще», – сказав Стів Стіч, менеджер програми комерційного екіпажу NASA, у розмові з журналістами. За його словами, сприятливі погодні умови з дуже слабким вітром і спокійним морем, ймовірно, також сприяли швидкому проведенню рятувальної операції.

Це був третій політ космічного корабля Endurance з довготривалою місією на МКС. Бенджі Рід, старший директор програм пілотованих космічних польотів компанії SpaceX, зазначив на брифінгу, що капсула провела в космосі 534 дні, більше, ніж будь-який пілотований космічний корабель в історії.

Crew-7 покинув МКС майже через тиждень після прибуття заміни, Crew-8, на іншому космічному кораблі Crew Dragon під назвою Endeavour. Астронавти NASA Метью Домінік, Майкл Барратт і Жанетт Еппс, а також космонавт «Роскосмосу» Алєксандр Грєбєнкін перебуватимуть на МКС наступні півроку.

Як додав Бенджі Рід під час брифінгу, космічний корабель Endeavour, який на момент запуску Crew-8 мав 476 днів перебування у космосі, наприкінці своєї місії перевершить поточний рекорд Endurance. «[Космічні кораблі] Dragon – це робоча конячка в галузі».

Повернення Crew-7 звільняє стикувальний порт на станції для вантажної місії Dragon CRS-30, запуск якої заплановано наприкінці цього місяця. Цей корабель залишатиметься пристикованим до станції протягом місяця, перш ніж повернеться на Землю. Після цього відбудеться перший пілотований політ Boeing CST-100 Starliner, який тепер заплановано на початок травня.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України