Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Turion Space наближається до початку повноцінної експлуатації першого супутника Droid.001

За словами генерального директора та співзасновника компанії Райана Вестердала, перший супутник Turion Space повинен бути готовий до повноцінної експлуатації щодо отримання зображень об’єктів у космосі до травня.

Каліфорнійський стартап з космічної ситуаційної обізнаності (space situational awareness, SSA) вперше відкрив доступ до зображень зі свого супутника Droid.001 масою 32 кг пару місяців тому після його запуску на РН Falcon 9 компанії SpaceX у червні.

Проте компанія Turion все ще працює над оновленням програмного забезпечення для більш точного управління супутником Droid.001, щоб він міг наводити свій формувач зображень на уламки та інші об’єкти, повз які він проходить.

Крім того, компанія все ще калібрує корисне навантаження супутника і оптимізує інфраструктуру на Землі.

У той час як компанія сподівалася розпочати надання послуг з космічного апарата наприкінці 2023 року, Райан Вестердал сказав, що основна місія полягала в тому, щоб «швидко вивести щось на орбіту, зробити щось корисне та з’ясувати, що нам потрібно знати, щоб побудувати набагато більше супутників і успішно їх експлуатувати».

«Чим більше проблем, з якими ми зіткнемося і які не ставлять під загрозу виконання місії на 100%, тим краще, – додав він. – Тому що тоді ми просто знатимемо більше проблем, які потрібно вирішувати і які не будуть проблемами для всіх майбутніх космічних апаратів».

Литовська компанія NanoAvionics поставила супутникову шину та підсистеми для Droid.001, які Turion інтегрувала власними силами.

Австралійська компанія HEO (High Earth Orbit) надала формувач зображень, а також є замовником космічних зображень супутника Droid.001. HEO планує використовувати свої зображення для бізнесу з орбітальних інспекцій, на організацію якого у серпні 2023 року компанія залучила від інвесторів $ 8 млн.

Компанія Turion також сподівається продавати зображення Міністерству оборони США та супутниковим операторам, які прагнуть покращити свої можливості щодо SSA.

Зрештою, стартап націлений на розробку та експлуатацію космічних апаратів, які могли б надавати послуги на орбіті, включаючи видалення сміття, і планує запустити свій перший «апарат підвищеної мобільності» у 2026 році для демонстрації зведення з орбіти на початку 2027 року.

Дані SSA є «необхідною умовою для виконання таких завдань, як видалення сміття за допомогою невзаємодіючих об’єктів, – сказав Райан Вестердал, – і це те, що також затребуване і продається зараз». Оскільки стартапам із видалення сміття Astroscale і Clearspace ще далеко до комерційної місії, він сказав, що існує велика невизначеність щодо того, як може виглядати цей ринок. «Але дані – це набагато швидший спосіб завоювати частку ринку і розпочати роботу», – додав він.

Перед розгортанням Droid.001 компанія Turion планувала провести свою першу демонстраційну місію зведення з орбіти у 2025 році та розмістити на навколоземній орбіті три-чотири супутники, орієнтовані на SSA, приблизно до середини 2024 року.

Райан Вестердал повідомив, що Turion готується запустити ще один демонстраційний космічний апарат, Droid.002, у рамках спільної місії SpaceX Falcon 9 пізніше цього року.

Droid.002 буде мати втричі більшу масу, щоб підтримувати електрооптичний формувач зображень з більш високою роздільною здатністю.

Райан Вестердал відмовився детально розповісти про можливості Droid.001 або будь-якого із запланованих супутників з відстеження на LEO.

Він сказав, що Droid.001 може знімати об’єкти на відстані кількох кілометрів, хоча роздільна здатність залежатиме від їх розміру та відстані від датчика супутника.

Droid.002 допоможе компанії у розробці більших супутників під назвою Droid Alpha, які матимуть двигун для проведення оглядів об’єктів з ближчої відстані та надання інших послуг на орбіті.

Райан Вестердал повідомив, що компанія Turion нещодавно переїхала на завод площею 2400 м2, де до 2026 року планує виготовити 7 апаратів Droid Alpha за підтримки нового раунду фінансування на додаток до $ 10 млн, оголошених публічно на сьогоднішній день.

Компанія Turion також отримала контракти на суму близько $ 7 млн від NASA, Космічних сил та ВПС США на допомогу у розробці технологій збору даних та обслуговування супутників.

Окрім початкових планів створення в цілому 10 супутників, орієнтованих на SSA, Turion планує до 2026 року побудувати 10 космічних апаратів, які компанія буде продавати іншим операторам за ціною від $ 4 млн.

За словами Райана Вестердала, на цих 200-кілограмових супутниках буде достатньо місця для приблизно 120 кг корисного навантаження для SSA та інших місій. Космічний апарат буде відповідати стандартному шаблону та не матиме можливості переналаштування для економії коштів.

«Ґрунтуючись на розмовах, які ми вели, ми думаємо, що зможемо обирати, кому дістануться ці 10 апаратів», – сказав він. Мета – заповнити квоту до кінця літа.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України