Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Slingshot представила інструмент штучного інтелекту Agatha,який виявляє аномалії у поведінці супутників і потенційних зловмисників

Компанія Slingshot Aerospace розробила систему штучного інтелекту (ШІ), яка відстежує поведінку супутників на орбіті та виявляє аномальні космічні апарати у великих супутникових угрупованнях.

Slingshot, компанія, що займається відстеженням космічних об’єктів та аналітикою даних, заявила, що система ШІ під назвою Agatha була розроблена відповідно до контракту з Агентством перспективних оборонних дослідницьких проєктів (Defense Advanced Research Projects Agency, DARPA), вартість якого не розголошується.

Минулого року Slingshot Aerospace показала, як використала ШІ для відстеження незвичайних маневрів російського супутника-інспектора «Луч» (інша назва – «Олімп К-2»).

Agatha – це інший спосіб застосування ШІ. Ця система оптимізована для виявлення аномальної поведінки серед великих угруповань супутників та перевірки того, що супутники працюють належним чином.

Ділан Кеслер, директор з науки про дані та ШІ в Slingshot, сказав, що цей інструмент може знаходити «голки в копиці сіна» і виконувати завдання, які практично неможливо виконати аналітику-людині.

Він пояснив, що система Agatha була навчена на даних про змодельовані угруповання за більш ніж 60 років і успішно перейшла від модельованих даних до реальних застосувань, виявляючи безпечні аномальні космічні апарати в діючих комерційних супутникових мережах. Результати роботи Agatha були підтверджені відповідними операторами супутників, сказав Ділан Кеслер.

За його словами, ШІ виявляє аномалії, такі як несправний космічний апарат або навмисно виконуючий підозрілі маневри космічний апарат. Оскільки все більше компаній і національних урядів продовжують розгортати великі угруповання, «важливо мати можливість перевірити, що супутники працюють в межах заявлених цілей угруповань».

Віце-президентка компанії зі стратегії та політики Одрі Шаффер сказала, що Agatha працює на платформі Slingshot, яку використовують клієнти, і компанія веде обговорення з низкою урядових і суміжних організацій США, а також операторами комерційних супутників щодо того, «як ми можемо запропонувати Agatha як частину нашої передової послуги з космічної ситуаційної обізнаності».

«Це може стати дуже потужним інструментом для Космічного командування США, який дозволить відстежувати все, що відбувається в космосі», – заявила Одрі Шаффер.

Система позначатиме потенційну загрозу, наприклад, якщо вона виявить, що супутник виконує іншу місію або має більшу масу, ніж інші супутники в угрупованні, що вимагатиме від нього виконання додаткових маневрів для того, щоб залишитися на тій самій орбіті. Передавання сигналів також може бути ідентифіковано за схемами зв’язку космічних апаратів. Якщо підозрілий супутник здійснює несанкціоноване підслуховування, він може бути помічений, тому що надсилає дані на наземні станції в країнах, які співпрацюють з оператором-власником супутника.

Ділан Кеслер зазначив, що штучному інтелекту не потрібно підказувати, що шукати. «Він може виявляти речі, які ми ще не визначили. Ми не говоримо йому, що шукати, і він сам це визначає».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України