Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Sierra Space розробляє космічні апарати подвійного призначення з військовим потенціалом

Після нещодавнього укладення великого контракту на створення військових супутників Sierra Space прагне захопити більшу частку ринку національної безпеки в нових секторах, таких як послуги на орбіті та транспортування.

Sierra Space, мабуть, найбільш відома розробкою Dream Chaser, космічного літака багаторазового використання, призначеного для переправлення вантажів і припасів на Міжнародну космічну станцію (МКС), а також партнерством з компанією Blue Origin у будівництві комерційної космічної станції.

Але компанія також набирає обертів у космічному бізнесі національної безпеки, отримавши замовлення, пов’язані з обороною, на суму $ 1,3 млрд, сказав Ерік Делер, віце-президент з орбітальних систем і послуг Sierra Space.

Ерік Делер, який раніше працював в компаніях Lockheed Martin і Boeing, що виконують оборонні замовлення, контролює перехід технологій орбітальних транспортних засобів Sierra Space від їхнього цивільного та комерційного призначення до мілітаризованих конфігурацій для підтримки оборонних операцій.

Загальний обсяг оборонних замовлень компанії Sierra Space на $ 1,3 млрд включає угоду на $ 740 млн, оголошену в січні, щодо виробництва 18 супутників попередження про ракетний напад для супутникової мережі відстеження ракет наступного покоління Космічних сил США, створювану Агентством космічного розвитку (Space Development Agency, SDA).

Інші замовлення надійшли від нерозголошених замовників оборонної сфери, сказав Ерік Делер. «Ми маємо діючі контракти з великими організаціями з придбання».

Компанія Sierra Space, створена у 2021 році як дочірнє підприємство Sierra Nevada Corporation, намагається зайняти нішу так званої «нової космічної компанії» (“NewSpace company”), яка обслуговує як комерційних, так і державних замовників.

Компанія придивляється до ринку послуг «космічного доступу, мобільності та логістики», відомий як SAML (“space access, mobility and logistics”), на який у бюджеті Космічних сил США на 2025 рік передбачено $ 40 млн.

Щоб задовольнити очікувану потребу військових у послугах SAML, Sierra Space розробила супутник, обладнаний для проведення «операцій зустрічі та зближення» (“rendezvous and proximity operations”) з іншими космічними апаратами. Компанія пропонує цей апарат Космічним силам для надання послуг на орбіті, таких як дозаправка та обслуговування військових супутників.

Sierra Space також розробляє капсулу для повторного входження в атмосферу, яка зможе транспортувати вантаж із космосу та безпечно повертатися на Землю. У партнерстві з Транспортним командуванням США компанія вивчає, як цей космічний апарат може забезпечити швидку точкову доставку вантажів і обладнання для підтримки військових операцій або заходів з надання гуманітарної допомоги по всьому світу.

Щоб підтримати розробку цих космічних апаратів, призначених для оборонного ринку, Sierra Space створила спеціалізовану випробувальну лабораторію у Флориді для проєктування, створення та впровадження нових технологій. Штаб-квартира компанії знаходиться в Луїсвіллі, штат Колорадо.

Концепція орбітального обслуговуючого апарата Sierra Space під назвою Spectre виникла через необхідність автоматизувати функції технічного обслуговування на Міжнародній космічній станції (МКС), які зараз виконуються астронавтами або космонавтами. Крім того, подібну роботу візьмуть на себе роботизовані системи на майбутніх комерційних космічних станціях.

Ідея капсули, що повертається, під назвою Ghost, яка може перевозити вантаж із космосу та безпечно приземлятися, виникла після того, як клієнти, які хочуть працювати на майбутній комерційній космічній станції, попросили надати їм можливість розробляти технології в космосі і відправляти їх назад на землю для випробувань та перевірок. За словами Еріка Делера, капсула розрахована приблизно на 250-700 кг.Компанія планує демонстрацію космічного апарата Spectre на орбіті у 2025 або 2026 роках. «Ми пропонуємо його як продукт, яким може володіти та керувати уряд США, і ми також запропонували нашим державним клієнтам придбати його як послугу», – сказав Ерік Делер.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України