Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія SatVu планує відновити постачання тепловізійних знімків у 2025 році за допомогою двох супутників

Компанія SatVu запланувала запуски свого другого та третього космічних апаратів, щоб відновити роботу британського угруповання тепловізійної зйомки після того, як її дебютний супутник вийшов з ладу через шість місяців після запуску.

15 травня генеральний директор компанії SatVu (раніше Satellite Vu) Ентоні Бейкер повідомив, що компанія SpaceX має контракт на запуск супутника HotSat-2 у першій половині 2025 року та HotSat-3 у другій половині.

Компанія Surrey Satellite Technology Ltd. (SSTL) будує обидва космічні апарати, які будуть схожі на 160-кілограмовий демонстраційний супутник HotSat-1, який для британського оператора запустила компанія SpaceX за допомогою ракети Falcon 9 у червні 2023 року.

За словами Ентоні Бейкера, до того, як у грудні сталася аномалія, через яку послуги припинилися, HotSat-1 успішно обслуговував таких клієнтів, як Japan Space Imaging Corporation (JSI), компанію-постачальника геопросторової інформації для цивільного, комерційного, оборонного та розвідувального ринків.

Він сказав, що триває розслідування щодо причин аномалії на HotSat-1, призначеного для роботи протягом 5 років на низькій навколоземній орбіті та повністю застрахованого на суму, яку SatVu не розголошує.

За його словами, ймовірно, проблема виникла у ланцюзі живлення камери супутника, і вона не пов’язана з інтелектуальною власністю SatVu.

«Ми повністю впевнені, що камера така хороша, як ми говорили, і ми це продемонстрували», – додав Ентоні Бейкер, вказуючи на попередні випробування, проведені з літака.

Супутник базувався на платформі DarkCarb компанії SSTL і був оснащений середньохвильовою інфрачервоною (mid-wave infrared, MWIR) технологією для отримання теплових зображень із роздільною здатністю 3,5 м.

SatVu бачить найбільший попит на свої зображення на ринках національної безпеки та комерційних ринках.

«При традиційному спостереженні Землі ви дивитесь на зовнішню частину об’єкта, наприклад, можете порахувати кількість автомобілів тощо, – сказав він. – Ми повідомляємо вам, якщо щось активне».

Ці економічні показники можуть забезпечити кращий огляд ланцюжка постачання компанії та допомогти інформувати фінансових трейдерів.

«Очевидно, що оборонне співтовариство зацікавлене у тому ж самому, – продовжив Ентоні Бейкер, – дехто з оборонного співтовариства має ці дані, але вони мають високий рівень секретності. Тепер вони можуть отримати набір даних, яким можуть поділитися, і це набагато корисніше».

Компанія SatVu замовила супутник HotSat-2 у компанії SSTL у 2022 році, але призупинила його виробництво спочатку через затримку фінансування, а потім для оцінки продуктивності HotSat-1 на орбіті.

Зрештою, у травні 2023 року, за місяць до запуску HotSat-1, компанія залучила близько $ 16 млн від інвесторів, серед яких була компанія Lockheed Martin.

Ентоні Бейкер повідомив, що цей раунд повністю профінансував HotSat-2, і компанія близька до того, щоб задовольнити всі потреби у фінансуванні HotSat-3.

Він сказав, що SatVu також веде переговори з метою пошуку клієнтів перед запуском HotSat-2 наступного року, включно з одним клієнтом в Індії.

За його словами, маючи два супутники на орбіті, SatVu зможе генерувати достатній щорічний регулярний дохід до середини 2026 року, щоб отримати право на раунд фінансування зростання, який дозволить закупити додаткові сім супутників.

Більша кількість супутників дасть SatVu більше можливостей для отримання зображень більшої кількості місць у різний час доби та збільшить частоту повторних відвідувань.

SatVu спочатку запропонувала угруповання із семи супутників, але наразі передбачає дев’ять, щоб задовольнити очікуваний попит. За оцінкою компанії, такої кількості достатньо для вимірювання тепла, що походить від об’єкта спостереження, кілька разів на день.

Конкурентами компанії на дедалі переповненому ринку теплових зображень є OroraTech і constellr з Німеччини, Aistech і Satlantis з Іспанії, Hydrosat з Вашингтону і Albedo з Колорадо.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України