Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Orbith замовила невеликий широкосмуговий супутник Astranis GEO для Аргентини

18 березня компанія Astranis повідомила, що продала невеликий геостаціонарний широкосмуговий супутник, який планується запустити в 2025 році, компанії Orbith, постачальнику віддаленого зв’язку з базою в Аргентині.

Тепер каліфорнійський виробник оголосив клієнтів для всіх п’яти супутників Block 3, третьої партії космічних апаратів, які планується запустити разом на поки що неназваній ракеті.

Наразі компанія Orbith орендує пропускну спроможність у супутникових операторів для підключення клієнтів по всій Латинській Америці, але каже, що доступність і ціни стримували зростання компанії в таких країнах, як Аргентина.

Супутники Astranis вагою близько 400 кг і розміром з пральну машину розраховані на менше регіональне охоплення та дешевші, ніж типові геостаціонарні космічні апарати вагою тисячі кілограмів, хоча їх термін служби складає лише 8 років.

Astranis керує супутниками, які будує від імені клієнтів, і надає пропускну здатність через довгострокову оренду.

Крім супутника для компанії Orbith у Block 3 нещодавно анонсовано супутник для тайського оператора флоту Thaicom, один для реселлера потужностей Orbits Corp з Філіппін і два для мексиканської телекомунікаційної компанії Apco Networks.

Цього року Astranis планує запустити партію з чотирьох супутників Block 2 на спеціальній ракеті Falcon 9 компанії SpaceX.

Block 2 спочатку мав бути запущений минулого року. Але після того, як Arcturus, перший супутник Astranis, зазнав проблеми з компонентом сонячної батареї після відправки на орбіту в квітні на ракеті Falcon Heavy компанії SpaceX, запуск цієї партії було відкладено.

Block 2 включає ще один супутник для Orbits Corp, два для спеціаліста з мобільного супутникового зв’язку Anuvu та багатофункціональний космічний апарат під назвою UtilitySat, який надаватиме тимчасові послуги для телекомунікаційної компанії Pacific Dataport, яка замовила Arcturus для обслуговування над Аляскою.

У лютому компанія Astranis відправила супутник Arcturus у двомісячну подорож на орбітальну позицію над Азією, щоб ізраїльський супутниковий оператор Spacecom міг вкластися в нормативний термін для введення цієї орбітальної позиції в експлуатацію.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України