Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Orbit Fab розкрила ціну на свої порти для заправки супутників

Компанія Orbit Fab, що займається розробкою інфраструктури для дозаправки супутників у космосі, заявила, що її механізм стикування для передачі палива пройшов перевірку перед польотом після проходження серії випробувань, що імітують жорсткі умови на орбіті.

19 березня компанія оголосила, що її порт для заправки супутників RAFTI пройшов кваліфікаційні випробування, що оцінюють його здатність витримувати екстремальні температури, вібрації та вплив радіації, з якими він стикатиметься в космічних умовах.

RAFTI, скорочено від Rapidly Attachable Fluid Transfer Interface (Інтерфейс Швидкого Підключення для Передачі Рідини), є стикувальним інтерфейсом, що дозволяє супутникам отримувати паливо із зовнішніх джерел як на землі, так і на орбіті.

Крім того, 19 березня компанія Orbit Fab також оголосила ціни на порти для заправки RAFTI, встановивши вартість у $30 000 за одиницю. Керівники заявили, що це число засноване на ринкових дослідженнях цін на наповнювальні та зливні клапани, які широко використовуються у супутниковій індустрії.

За словами головного комерційного директора Orbit Fab Адама Гарріса, завершення цих випробувань відкриває для компанії шлях до постачання перших 100 одиниць RAFTI урядовим і комерційним клієнтам США протягом наступного року.

Першими космічними апаратами, які, як очікується, вирушать у космос із портами RAFTI, стануть три супутники Космічних сил США Tetra-5, які у 2025 році планується вивести на геостаціонарну орбіту для демонстрації дозаправки. Паливний склад Orbit Fab пристикується до заправного порту RAFTI супутника та поповнить запаси палива на орбіті.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України