Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Open Cosmos виграла контракт на 7 супутників для уряду Греції

Європейський виробник малих супутників Open Cosmos виграв контракт на створення угруповання із семи супутників для грецького уряду.

Компанія Open Cosmos оголосила 29 травня, що отримала контракт на суму € 60 млн ($ 65 млн) на створення комплекту із семи супутників. Супутники будуть оснащені оптичними та гіперспектральними камерами, а також приймачами Інтернету речей (IoT) та системи автоматичної ідентифікації (AIS). Контракт фінансується урядом Греції та керується Європейським космічним агентством (ESA).

Компанія повідомила, що два із семи супутників матимуть камери «дуже високої роздільної здатності» з просторовим розрізненням менше 1 метра, а інші п’ять – набір мультиспектральних і гіперспектральних камер, а також приймачі IoT і AIS. Усі сім є мікросупутниками 100-кілограмового класу. Компанія заявила, що замовила запуск супутників у другій половині 2026 року, але не розкрила постачальника послуг запуску.

У рамках контракту компанія Open Cosmos, яка має штаб-квартиру у Великій Британії та офіси у Франції та Іспанії, відкриє новий офіс у Греції для керівництва роботою над супутниками. Open Cosmos Aegean, грецьке представництво компанії, побудує завод поблизу Афін для виконання супутникових робіт.

У компанії Open Cosmos заявили, що грецькі супутники будуть «повністю сумісні» з Atlantic Constellation – проєктом Португалії та Іспанії з розробки супутникової мережі для моніторингу клімату та пом’якшення наслідків стихійних лих. Вони також будуть включені до OpenConstellation, віртуального угруповання під керівництвом Open Cosmos для спільного використання супутників.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України