Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Iceye запускає супутникову радіолокаційну службу для моніторингу відкритого моря

Компанія Iceye, яка створює та експлуатує угруповання мікросупутників, оснащених радаром із синтезованою апертурою (synthetic aperture radar, SAR), запустила новий продукт для морського спостереження під назвою Ocean Vision.

Служба, анонсована 7 березня, спрямована на забезпечення комплексного моніторингу світового океану.

Джон Картрайт, старший віце-президент Iceye, сказав, що майже 75% міжнародної торгівлі здійснюється по воді. Країни все більше потребують якіснішої інформації про діяльність на морі, додав він. «Однак морське середовище являє собою значний виклик, з величезними просторами океану для пошуку та моніторингу».

Він зазначив, що супутники SAR виявляють ознаки суден, які виділяються на темному тлі поверхні океану, і можуть зробити судна видимими для датчиків SAR вночі та в погану погоду.

Iceye базується у Фінляндії та керує дочірньою компанією в США під назвою Iceye U.S. зі штаб-квартирою в Ірвайні, штат Каліфорнія, де вона проєктує та виробляє супутники.

Компанія заявила, що служба Ocean Vision дозволяє інтегрувати зображення SAR з додатковими джерелами даних, такими як дані автоматичної ідентифікаційної системи (AIS) або радіочастотні (RF) дані.

За словами Джона Картрайта, зростає кількість випадків використання морського спостереження, включаючи виявлення суден, які займаються незаконною торгівлею та контрабандою, а також тих, які ведуть незаконний, незареєстрований і нерегульований рибальський промисел.

Раніше Iceye представила інші послуги морського спостереження в партнерстві з компанією Windward AI і супутниковим оператором Spire.

На відміну від попередніх пропозицій, Ocean Vision має функцію «виявлення», яка поєднує дані SAR із робочими процесами машинного навчання для надання спеціалізованих інформаційних рівнів, повідомила компанія.

«Попередня діяльність була більше зосереджена на корисності та застосуванні наших даних SAR для підтримки потреб морського спостереження, – сказала Iceye. – Ocean Vision забезпечує більш швидку інтеграцію з іншими відповідними джерелами геопросторових даних і підтримує більш широке використання, зменшуючи потребу у внутрішньому експертному досвіді і процесах обробки даних SAR».

4 березня компанія Iceye запустила три нові SAR-супутники в рамках спільної місії SpaceX Transporter-10, включаючи технологічний демонстратор з оновленою антеною X-діапазону.З 2018 року компанія запустила загалом 34 космічні апарати та планує запустити до 15 супутників у 2024 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України