Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Exotrail вперше розгорнула супутник зі свого орбітального буксиру

6 березня компанія Exotrail оголосила про успішне розгортання супутника зі свого першого орбітального буксира Spacevan.

Компанія повідомила, що розгорнула 8U-кубсат під назвою EXO-0, побудований болгарською компанією Endurosat, з орбітального буксиру Spacevan-001 28 лютого. Цей буксир перебуває на орбіті з моменту запуску в листопаді в рамках місії SpaceX Transporter-9. Розгортання відбулося після ретельного тестування Spacevan-001.

Exotrail, французький стартап, розробив Spacevan для надання послуг «останньої милі», дозволяючи клієнтам скористатися можливостями недорогих спільних запусків. Exotrail – одна з кількох компаній, які розробляють чи експлуатують такі буксири.

Супутник EXO-0 несе корисне навантаження компанії Airbus Defence and Space. Пристрій “passive detumbler” (буквально «пасивний утримувач на курсі»), розроблений Airbus, використовує центральне роторне колесо та магніти для гасіння перевертань, якщо космічний апарат втрачає контроль над положенням. Airbus передбачає використання цієї технології на майбутніх супутниках, щоб полегшити роботу з ними під час активних місій з видалення сміття після закінчення терміну служби космічних апаратів.

Exotrail планує продовжити експлуатацію Spacevan-001. Це включає в себе тестування самого космічного буксира, а також розміщеного на ньому корисного навантаження бельгійського стартапу Veoware, що розробляє гіроскопи керування моментом і реактивні колеса.На додаток до розгортання супутників на низькій навколоземній орбіті, компанія Exotrail розробляє версію буксира, який дозволить малим супутникам вийти на геостаціонарну орбіту. Компанія очікує, що перший запуск цього космічного апарата відбудеться вже у 2026 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України