Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія ExLabs планує місію до астероїда Апофіс

Exploration Labs (ExLabs), стартап з Південної Каліфорнії, який спеціалізується на космічних ресурсах, планує місію до астероїда Апофіс у 2028 році, перш ніж він наблизиться до Землі.

В рамках місії ExLabs має намір розмістити три кубсати на орбіті Апофісу. Політ також призначений для перевірки систем та програмного забезпечення для майбутніх кампаній із захоплення та переміщення астероїдів, що проходять близько до Землі, на стабільні орбіти для видобутку ресурсів.

ExLabs розробляє масивні модульні космічні апарати для розміщення корисних навантажень партнерів, а також робототехніку для захоплення та переміщення космічних об’єктів на нові локації. Space Exploration and Resource Vehicle, або SERV, – це космічний апарат ExLabs, призначений для розміщення корисного навантаження масою до 30 метричних тонн у повністю складеній конфігурації. Платформа Arachne компанії ExLabs розроблена для захоплення та транспортування космічних об’єктів.

У 2023 році ExLabs оголосила про контракт SpaceWERX Small Business Innovation Research на суму $ 1,7 млн на розробку технології, пов’язаної з автономним захопленням і заволодінням космічними об’єктами.

На початку цього року компанія ExLabs переїхала в приміщення площею 9000 м2 у Лонг-Біч. Завод призначений для адитивного виробництва космічних апаратів, які «набагато більші за стандартні платформи, оскільки для захоплення астероїдів потрібна велика маса, потужність і вантажопідйомність», – сказав генеральний директор ExLabs Метью Шмідгалл.

ExLabs була заснована в 2023 році Метью Шмідгаллем, колишнім керуючим партнером Rocket Motorsports, і Мігелем Паскуалем, колишнім старшим системним інженером Boeing.

За останні місяці ExLabs розширила штат. Том Кулі, колишній головний науковий співробітник управління космічних систем Дослідницької лабораторії ВПС США, є старшим віце-президентом ExLabs із технологічної стратегії. Віце-президентом ExLabs з розробки космічних апаратів є Далібор Джуран, колишній головний інженер компанії E-Space. Кейко Накамура, наукова радниця ExLabs, пропрацювала майже 20 років у NASA та брала участь у дослідницьких астероїдних місіях, зокрема Hayabusa-2 та OSIRIS-Rex.

NASA також висловило зацікавленість у недорогих місіях до Апофіса, астероїда, який пролетить між Землею та супутниками на геостаціонарній орбіті у квітні 2029 року. У лютому NASA запросило невеликі компанії та інших нетрадиційних партнерів на семінар, присвячений Апофісу.Крім того, планується, що космічний апарат NASA OSIRIS-APEX (OSIRIS-APophis EXplorer) зустрінеться з Апофісом після наближення астероїда до Землі в квітні 2029 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України