Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Boeing отримала контракт на $ 439 млн на поставку геостаціонарного комунікаційного супутника для військових США

Космічні сили США уклали з компанією Boeing контракт на $ 439,6 млн на створення військового супутника зв’язку WGS-12.

Міністерство оборони США оголосило про контракт 1 березня.

WGS-12 стане 12-м супутником геостаціонарного угруповання Wideband Global Satcom, що надає послуги зв’язку Сполученим Штатам і союзникам.

Boeing будує військові супутники в Ель-Сегундо, штат Каліфорнія. Згідно з оголошенням про контракт, WGS-12 буде поставлено в січні 2029 року.

Boeing є головним підрядником WGS з 2001 року. Перший супутник був запущений у 2007 році. Компанія все ще завершує виробництво WGS-11 за контрактом на суму $ 605 млн, укладеним у жовтні 2019 року. Компанія Boeing заявила, що планує доставити супутник у 2024 році.

І WGS-11, і WGS-12 були профінансовані за рахунок цільових коштів Конгресу. Космічні сили США не вимагали фінансування широкосмугового супутника в бюджеті на 2023 рік, але Конгрес все ж додав $ 442 млн, що нагадує законопроєкт про асигнування на оборону 2018 року, коли Конгрес включив $ 600 млн на WGS-11.

У Законі про бюджетні асигнування на потреби національної оборони (National Defense Authorization Act, NDAA) на 2024 фінансовий рік Конгрес заявив, що блокуватиме закупівлю WGS-12, доки Міністерство ВПС США не підтвердить, що комерційні супутники не можуть надавати таку ж послугу.

Це підтвердження надійшло в листі Міністерства ВПС США, в якому стверджується, що WGS-12 відповідає конкретним потребам, які не можуть бути задоволені комерційними альтернативами, повідомило Командування космічних систем.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України