Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Blue Origin має намір запустити перший місячний посадковий модуль у 2025 році

Blue Origin планує у 2025 році запустити першу версію свого місячного посадкового модуля Blue Moon під назвою “Mark 1”, попередника майбутнього пілотованого місячного посадкового модуля, який компанія розробляє для NASA.

Посадковий модуль Mark 1 – це вантажний корабель для демонстрації технології. Blue Origin показала макет у жовтні і заявила, що тоді планувала запустити свій перший посадковий модуль Mark 1, який одержав позначення MK1-SN001, у рамках “Pathfinder Mission” для тестування ключових технологій, таких як двигун BE-7.

Компанія планує як мінімум два польоти посадкового модуля Blue Moon Mark 1, поки вона працює над посадковим модулем Mark 2, призначеним для перевезення людей. У травні 2023 року в рамках програми Human Landing System (HLS) NASA компанія Blue Origin виграла контракт на суму $ 3,4 млрд на розробку цього посадкового модуля, який буде використовуватися в рамках місії Artemis 5 приблизно наприкінці десятиліття. Цій місії передуватиме безпілотна демонстрація посадкового модуля Mark 2.

Blue Moon потребує запуску на New Glenn, ракеті, яку розробляє Blue Origin. Перший політ ракети очікується пізніше цього року після кількох років затримок. Компанія не розкрила дати запуску, але ймовірним корисним навантаженням є місія малого супутника NASA до Марса під назвою ESCAPADE, про який раніше повідомлялося, що він буде запущений у серпні.

21 лютого компанія Blue Origin викотила першу дослідну версію (“pathfinder vehicle” version) ракети New Glenn на свій стартовий майданчик на станції Космічних сил США на мисі Канаверал у Флориді, де компанія провела три випробування на заправку паливом. Ця ракета включала поєднання льотного обладнання та макетів і не мала семи двигунів BE-4, необхідних для її першого ступеня.5 березня компанія повідомила, що завершила випробування на заправку та повернула ракету назад до свого інтеграційного центру. Компанія не надала оновленої інформації про запланований перший запуск ракети.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України